Reklama

Złota Kaczka w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie na majówkę

Multimedialny Park Fontann wraca po dwuletniej przerwie. Od kilku lat inspiracją pokazów są warszawskie legendy. Po opowieściach o syrenach, Księciu Niedźwiedziu, Warsie i Sawie, przyszedł czas na legendę o Złotej Kaczce. Pierwsze spektakle w majówkę, kolejne w weekendy aż do końca września 2022.

  • Złota Kaczka w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie. Świetlnej historii o tym, co w życiu najważniejsze - miłość czy bogactwo - towarzyszyć będzie muzyka Kory i zespołu Maanam. 
  • Inauguracyjne spektakle zaplanowano w najbliższą niedzielę, poniedziałek i wtorek (1, 2, 3 maja) o godz. 21.30. 

Pokazy fontann są jedną z ulubionych atrakcji warszawiaków i osób, które odwiedzają stolicę w wakacje. W poprzednich latach pokazy fontann w Warszawie obserwował w sezonie nawet milion osób. Wstęp na pokazy jest bezpłatny. 

Reklama

Podczas pierwszego spektaklu - 1 maja - zostanie wydzielona specjalna, oznakowana strefa dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie wyposażona w podest dla wózków inwalidzkich. Osoby niewidome i słabowidzące skorzystają z audiodeskrypcji, a osoby niesłyszące będą miały zapewnioną pętlę indukcyjną.

NIE PRZEGAP. Zobacz najmniejszą kawalerkę w Warszawie 

Multimedialny Park Fontann 2022. Kiedy i gdzie oglądać pokazy?

Inauguracyjne spektakle w niedzielę, poniedziałek i wtorek (1, 2 i 3 maja) o godzinie 21.30. 

Kolejne pokazy w parku fontann w Warszawie będą się odbywały w piątki i soboty. Zmieniać się będą tylko godziny. Godzina 21.30 pozostanie do końca lipca, w sierpniu będzie to 21.00, a we wrześniu 20.30.

Najlepiej je oglądać ze skarpy wiślanej. 

Gdzie jest park fontann w Warszawie?

Multimedialny Park Fontann w Warszawie został otwarty w 2011 roku. Znajduje się na warszawskim Podzamczu na Skwerze 1 Dywizji Pancernej WP pomiędzy ulicami Boleść, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki i Rybaki na Nowym Mieście.

To jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych stolicy. 

Fontanna główna zajmuje powierzchnię 2200 metrów kwadratowych. Do tego są dwie fontanny liniowe o łącznej powierzchni 600 metrów kwadratowych. 

Z 367 dysz wodnych tryska jednocześnie nawet 30 tysięcy litrów wody na minutę. 

W multimedialnym parku fontann zainstalowano 295 reflektorów LED RGB. Każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw. Do wyświetlania obrazów i animacji wykorzystywany jest także "ekran" z rozpylonej wody.

Podczas trwającego pięć miesięcy sezonu (od początku maja do końca września) specjalne widowiska ogląda ponad milion widzów. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy