Reklama

Złota Kaczka w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie na majówkę

Multimedialny Park Fontann wraca po dwuletniej przerwie. Od kilku lat inspiracją pokazów są warszawskie legendy. Po opowieściach o syrenach, Księciu Niedźwiedziu, Warsie i Sawie, przyszedł czas na legendę o Złotej Kaczce. Pierwsze spektakle w majówkę, kolejne w weekendy aż do końca września 2022.

  • Złota Kaczka w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie. Świetlnej historii o tym, co w życiu najważniejsze - miłość czy bogactwo - towarzyszyć będzie muzyka Kory i zespołu Maanam. 
  • Inauguracyjne spektakle zaplanowano w najbliższą niedzielę, poniedziałek i wtorek (1, 2, 3 maja) o godz. 21.30. 

Pokazy fontann są jedną z ulubionych atrakcji warszawiaków i osób, które odwiedzają stolicę w wakacje. W poprzednich latach pokazy fontann w Warszawie obserwował w sezonie nawet milion osób. Wstęp na pokazy jest bezpłatny. 

Reklama

Podczas pierwszego spektaklu - 1 maja - zostanie wydzielona specjalna, oznakowana strefa dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie wyposażona w podest dla wózków inwalidzkich. Osoby niewidome i słabowidzące skorzystają z audiodeskrypcji, a osoby niesłyszące będą miały zapewnioną pętlę indukcyjną.

NIE PRZEGAP. Zobacz najmniejszą kawalerkę w Warszawie 

Multimedialny Park Fontann 2022. Kiedy i gdzie oglądać pokazy?

Inauguracyjne spektakle w niedzielę, poniedziałek i wtorek (1, 2 i 3 maja) o godzinie 21.30. 

Kolejne pokazy w parku fontann w Warszawie będą się odbywały w piątki i soboty. Zmieniać się będą tylko godziny. Godzina 21.30 pozostanie do końca lipca, w sierpniu będzie to 21.00, a we wrześniu 20.30.

Najlepiej je oglądać ze skarpy wiślanej. 

Gdzie jest park fontann w Warszawie?

Multimedialny Park Fontann w Warszawie został otwarty w 2011 roku. Znajduje się na warszawskim Podzamczu na Skwerze 1 Dywizji Pancernej WP pomiędzy ulicami Boleść, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki i Rybaki na Nowym Mieście.

To jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych stolicy. 

Fontanna główna zajmuje powierzchnię 2200 metrów kwadratowych. Do tego są dwie fontanny liniowe o łącznej powierzchni 600 metrów kwadratowych. 

Z 367 dysz wodnych tryska jednocześnie nawet 30 tysięcy litrów wody na minutę. 

W multimedialnym parku fontann zainstalowano 295 reflektorów LED RGB. Każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw. Do wyświetlania obrazów i animacji wykorzystywany jest także "ekran" z rozpylonej wody.

Podczas trwającego pięć miesięcy sezonu (od początku maja do końca września) specjalne widowiska ogląda ponad milion widzów. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy