Latająca taksówka od Boeinga pojawi się na niebie już w przyszłym roku

Szef Boeinga zapowiedział, że już w przyszłym roku na niebie zobaczymy latająca taksówkę od tego amerykańskiego giganta, która ma zrewolucjonizować transport w metropoliach.

Boeing jakiś czas temu przejął firmę Aurora Flight Sciences, która specjalizuje się w projektowaniu oraz budowie lekkich i autonomicznych pojazdów latających. Firma przygotowuje też latającą taksówkę dla Ubera.

Szef Boeinga uważa, że przyszłość należy do tego typu maszyn. Już teraz jest na nie ogromne zainteresowanie, a z każdym rokiem będzie ono rosło. Dlatego tak wiele firm aktualnie pracuje nad swoimi pojazdami latającymi.

Światowe metropolie są przeludnione i zakorkowane. Chociaż przeloty pomiędzy miastami rejsowymi samolotami pasażerskimi odbywa się sprawnie, to jednak dojazd do lotniska i powrót z niego coraz częściej trwa dłużej, niż sam lot. Ten problem rozwiążą latające taksówki, które dzięki technologii VTOL, czyli pionowego startu i lądowania, mogą szybko i sprawnie dostarczyć pasażerów do dowolnej lokalizacji w miastach.

Reklama

Latająca taksówka od Boeinga pojawi się na niebie już w przyszłym roku. Fot. Aurora Flight Sciences.

Dennis Muilenburg, podczas tegorocznych targów w Farnborough, oświadczył, że potrzeba jest stworzenia całej infrastruktury lotniczej na potrzeby tego typu transportu, aby zapewnić zarówno bezpieczeństwo pasażerom, jak i osiągnąć maksymalną wydajność systemu.

Źródło: GeekWeek.pl/Boeing / Fot. Aurora Flight Sciences

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama