Reklama

Zostań w domu - akcja nabrała „podniebnego” wymiaru, dzięki jednemu z pilotów

Popularny hashtag i hasło zachęcające do pozostania w domu w czasie pandemii koronawirusa, z uwagi na zdrowie własne i wszystkich otaczających nas osób, inspiruje kolejne osoby, a jedną z nich jest pewien kreatywny pilot.

Jeśli więc nie przekonują Was filmiki umieszczane w sieci przez gwiazdy kina, muzyki czy sportu, to może przekona Was specjalna akcja pewnego pilota. Ten zostawił bowiem związaną z koronawirusem wiadomość dla całego świata, korzystając ze swojego podstawowego środka transportu, czyli samolotu oraz aplikacji do śledzenia lotów. W poniedziałek rano, kiedy wschodnie wybrzeże USA budziło się do życia, mały samolot wystartował z austriackiego lotniska, krążąc w powietrzu w dość niespodziewany sposób.

Jak się szybko okazało, wszystko było zamierzone i nie był to zwykły lot, a podróż w celu zostawienia innym specjalnej wiadomości. Po zajrzeniu w aplikację do śledzenia lotów można było bowiem zauważyć, że pilot „wylatał” wiadomość o treści Zostań w domu, co ma pomóc oczywiście w powstrzymaniu szalejącej pandemii koronawirusa. Nie da się ukryć, że to chyba najbardziej pomysłowy sposób zachęcanie obywateli do pozostania w domach, jaką do tej pory oglądaliśmy, więc pilotowi należą się ogromne wyrazy uznania - również za wyjątkowe umiejętności pilotowania samolotu!

Reklama

My również przyłączamy się do jego apelu, bo jak tłumaczą kolejni lekarze i naukowcy, ograniczenie kontaktów międzyludzkich i szczególna dbałość o higienę, szczególnie rąk, to najskuteczniejsze metody walki z koronawirusem, który paraliżuje życie ludzi w wielu częściach świata. Przypominamy też, że w związku z tym należy unikać wychodzenia z domu, a szczególnie przebywania w dużych skupiskach ludzi, np. dużych supermarketach, bo jak tłumaczył dziś jeden z polskich wirusologów, wychodzenie na spacer w odosobnienie, np. do lasu czy parku, jest nawet wskazane dla zachowania równowagi psychicznej i budowania odporności. 

Źródło: GeekWeek.pl/cnet

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL