Amazon Prime Video

Poniedziałek, 4 września 2023 (08:57) Aktualizacja Środa, 13 września 2023 (12:14)
​Amazon Prime Video to jedna z popularnych platform streamingowych. Wyróżnia ją szeroka oferta pozycji dostępnych do oglądania przez użytkowników, a także atrakcyjna cena. Amazon Prime Video oferuje szereg różnorodnych filmów oraz seriali będących bardzo dużą konkurencją dla obecnych od dłuższego czasu na rynku Netflixa, Polsat Box Go, Disney Plusa czy HBO Max.
Amazon Prime Video - najważniejsze informacje
Amazon Prime Video to serwis VOD od Amazona. /123RF/PICSEL

Amazon Prime Video - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rodzaj/Typ:

  serwis VOD

 • Rok uruchomienia produkcji:

  2021

 • Opłata:

  Tak

 • Rejestracja:

  Tak

Oficjalnie usługa streamingowa w Polsce dostępna jest od 12 października 2021 roku. Jednak korzystanie z niej możliwe było już wcześniej. Różnica polegała wyłącznie na sposobie rozliczenia za dostęp do usługi, który podawany był w euro. 

Dostęp do Amazon Prime Video kosztuje 11 złotych przy wyborze miesięcznego naliczania. Najkorzystniej wygląda plan całoroczny. 

Jest to zaledwie 49 zł za 12 miesięcy. To konkurencyjna kwota w porównaniu do innych usług streamingowych.

Z Amazon Prime Video można korzystać na kilka sposobów. Jednym z najpopularniejszych jest oglądanie filmów i seriali w przeglądarce internetowej na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Usługa jest również dostępna na smartfonach z Androidem oraz system iOS, dzięki wykorzystaniu aplikacji Amazon Prime Video. Trzecim sposobem jest zainstalowanie aplikacji na urządzeniu Smart TV lub na konsoli.

Najpopularniejsze pozycje w serwisie to m.in. F9 The Fast Saga, Heaven in Hell, Moonfall, Pitbull, Creed i Creed II, Rocky, American Pie czy Mummy.

Ciekawostki o Amazon Prime Video

Jaką jakość filmów oferuje Amazon Prime Video?

Nie tylko cena za dostęp do platformy jest konkurencyjna. Amazon Prime Video umożliwia oglądanie wybranych pozycji w wysokiej jakości obrazu oraz dźwięku. Użytkownicy mają możliwość wyboru rozdzielczości 4K Ultra HD oraz cieszenia się dźwiękiem przestrzennym 5.1.

Ile maksymalnie profili można mieć założonych na jednym koncie Amazon Prime Video?

Gdy wykupuje się usługę Amazon Prime Video, standardowo tworzony jest jeden główny profil, który może być edytowany przez właściciela. Dodatkowo istnieje możliwość założenia dodatkowych pięciu profili. Nie ponosi się w związku z tym żadnych dodatkowych opłat.

Ilu użytkowników może jednocześnie korzystać z Amazon Prime Video?

Jednocześnie z Amazon Prime Video może korzystać do trzech osób, oglądając wybrane pozycje na różnych urządzeniach. Warto jednak zaznaczyć, że tę samą pozycję z biblioteki platformy mogą oglądać jednocześnie tylko dwie osoby. W przypadku usługi pay-per-view maksymalnie dwóch użytkowników może jednocześnie oglądać wykupiony program.

Jak wygląda kontrola rodzicielska w Amazon Prime Video?

W Amazon Prime Video istnieje możliwość ustawienia profilu przeznaczonego dla najmłodszych widzów. Ustawienie dziecięcego konta nakłada odgórne restrykcje co do wyświetlanych treści. Możliwe jest odtwarzanie wyłącznie programów z kategorią wiekową do lat 12. Pozostałe pozycje będą dostępne z profilu dziecięcego, jednak ich odtwarzanie czy zakup jest ograniczony i wymaga podania ustawionego przez właściciela konta kodu pin. Każdy z profili może być dodatkowo chroniony, dzięki czemu dziecko, nawet samodzielnie uruchamiając usługę, będzie miało dostęp wyłącznie do profilu dziecięcego.

Czy wszystkie pozycje w Amazon Prime Video są darmowe?

Większość pozycji dostępnych w Amazon Prime Video jest darmowa. Istnieje jednak możliwość wykupienia na stałe lub wypożyczenia wybranych filmów. W tym celu konieczne jest przejście do zakładki Sklep bezpośrednio z Amazon Prime Video.

Temat Amazon Prime Video znajdziesz również w serwisie:

Więcej na temat Amazon Prime Video

Amazon Prime Video - Wiadomości