iMac

iMac to seria komputerów Apple produkowana w myśl idei All-in-One. iMac jest w ofercie marki nieprzerwanie od 1998 roku. Kupując iMaca otrzymuje się fabrycznie skonfigurowany komputer gotowy do działania. Wrażenie robi także design urządzenia. To właśnie pierwszy model iMaca odniósł sukces rynkowy, który zapobiegł bankructwu Apple w krytycznym momencie.
iMac - najważniejsze informacje
Komputer iMac to jeden ze sztandarowych produktów marki Apple. /AFP

iMac - najważniejsze informacje

  • Marka:

  • Rodzaj/Typ:

    komputer

  • System operacyjny:

Apple zaprojektował komputer jako stanowisko sieciowe zarówno dla internetu, jak i intranetu. Już w pierwszej wersji iMac nie zawierał żadnych stacji dyskietek, co uznawano za nietypową i odważną decyzję.

W obudowie pierwszego iMaca można było znaleźć jednostkę centralną, CD-ROM, głośniki, mikrofon oraz monitor 15". 

Komputer iMac wyróżnia się nie tylko stylistyką będącą ozdobą każdego wnętrza, ale jednocześnie imponującą wydajnością i doskonałą stabilnością – wszystko dzięki zastosowaniu systemu operacyjnego macOS.

Na uznanie zasługują także wygoda i łatwość w obsłudze. Użytkownicy komputerów stacjonarnych doceniają iMaca od lat również dzięki jego regularnym udoskonaleniom.

W 2021 Apple wprowadził jedną z najważniejszych zmian – procesor M1 podniósł wydajność, a urozmaicona kolorystyka dodała serii iMaców wyjątkowego charakteru.

W wersji iMac z 2023 roku można już liczyć na samodzielne, inteligentne dopasowanie parametrów wyświetlacza do otoczenia. Wprowadzona została także technologia True Tone znana wcześniej z iPhone’a. Chodzi o automatyczne dopasowanie temperatury barw do oświetlenia w pomieszczeniu, w którym pracuje iMac. Dzięki temu wyświetlany obraz wygląda w każdych warunkach naturalnie. 

To bardzo praktyczna funkcja przy obróbce zdjęć i grafik czy podczas tworzenia i wyświetlania prezentacji. Innym ważnym pod tym względem rozwiązaniem jest technologia HDR10, która zapewnia żywszy i bardziej realistyczny obraz z wiernie odwzorowanymi kolorami, ciemniejszą czernią i jaśniejszą bielą. Jeśli więc na komputerze oglądasz filmy czy seriale, z pewnością ją docenisz.

Więcej na temat iMac

iMac - Wiadomości