Łyknij tabletkę i bądź miłosierny jak Jezus

W dzisiejszych czasach życzliwość i empatia są u ludzi towarem deficytowym, ale to już niedługo może się zmienić, i wszyscy będziemy miłosierni jak Jezus.

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles pracują nad tabletką, która będzie w stanie sztucznie pobudzić nasze uczucia, byśmy byli lepszymi ludźmi.

Eksperymenty ze specyfikiem rozpoczęto od wykorzystania znanego lekarstwa ograniczającego postępowanie choroby Parkinsona, a mianowicie Tolkapon (Tolcapone).

Naukowcy nie ujawnili pozostałych substancji wchodzących w skład tabletki, jednak wiadomo, że zwiększają one poziom dopaminy i oddziałują na obszary mózgu odpowiedzialne za osobowość, zachowania społeczne i podejmowane decyzje.

Reklama

Istota działania specyfiku jest dość prosta. Otóż sztucznie wywołuje ona lepsze samopoczucie, odczucia nagrody i motywacji, co jest niezwykle istotnym czynnikiem determinującym określone, w tym przypadku pozytywne, zachowania ludzkie.

Aby potwierdzić skuteczność tabletki, badacze przeprowadzili testy z udziałem ochotników. Jedna grupa kontrolna otrzymała placebo, natomiast druga tabletkę. I tak, jak się domyślacie, przedstawiciele drugiej grupy byli bardziej hojni i uczciwsi, niż ci, którzy przyjmowali tylko placebo.

Naukowcy widzą zastosowanie swojego wynalazku w leczeniu chorób psychicznych u ludzi. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by podać go osobom, które na co dzień nie wykazują zbyt dużej empatii w stosunku do swoich bliźnich.

Źródło: GeekWeek.pl/Phys.org / Fot. PxHere

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy