Oddaj pulsoksymetr! SMS do Polaków, którzy chorowali na Covid-19

Ministerstwo Zdrowia upomniało się o zwrot pulsoksymetrów, które były wysyłane do chorych na Covid-19 w ramach programu Domowej Opieki Medycznej. Ci, którzy tego nie zrobili, dostali właśnie sms-y, że wkrótce odwiedzi ich kurier. Jak oddać pulsoksymetr?

  • W czasie pandemii pacjentom, którzy zostali objęci programem Domowa Opieka Medyczna, ministerstwo wysyłało pulsoksymetry badające saturację krwi. 
  • Wyniki były przesyłane kilka razy dziennie do aplikacji Pulsocare i na bieżąco monitorowane przez lekarzy. W sytuacji zagrożenia chorym na Covid-19 mogła być udzielona szybka pomoc.
  • Ministerstwo upomniało się o urządzenia, które nie zostały zwrócone. 

Jak oddać pulsoksymetr z programu DOM?

Pulsoksymetr był przekazywany na czas izolacji. Po jej zakończeniu pacjent musiał oddać urządzanie. Zwrot był bezpłatny, za pośrednictwem kuriera lub w oddziale Poczty Polskiej. Chęć zwrotu należało zgłosić przez aplikację PulsoCare, telefonicznie albo e-mailem.

Reklama

Jeśli ktoś tego nie zrobił, dostał właśnie sms od Ministerstwa Zdrowia o treści:

W treści jest też adres e-mail, na który można wysłać ewentualne pytania oraz potwierdzić możliwość odbioru pulsoksymetru przez kuriera. 

Po otrzymaniu informacji o możliwości umówienia kuriera pulsoksymetr zostanie odebrany do pacjenta. Oczywiście nadal można go też zwrócić w każdym oddziale Poczty Polskiej. Osoba, która zgubiła urządzenie powinna wysłać e-mail na adres podany w wiadomości sms. 

Ministerstwo Zdrowia na początku 2022 roku informowało, że z programu Domowej Opieki Medycznej skorzystało ponad milion osób, a lekarze udzielili 130 tys. konsultacji pacjentom korzystającym z pulsoksymetrów.

Program DOM dla pacjentów z Covid-19 przestał działać w połowie roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pulsoksymetr | zdrowie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy