Nad Polską niż Zora: Jaka będzie pogoda w mikołajki 6 grudnia i nadchodzących dniach?

Dla wielu osób poranek nie był zbyt rozpieszczający. Za oknem chmury, lokalnie mgły i deszcz. Aż chciałoby się dłużej pospać. Jak będzie wyglądać dalsza część poniedziałku i kolejne dni?

Zobacz, jaka będzie pogoda w najbliższych dniach.
Zobacz, jaka będzie pogoda w najbliższych dniach.Pixabay.com

Ranek przyniósł nam pochmurną i deszczową pogodę, a lokalnie występowały również mgły. Odpowiedzialny jest za to niż Zora, który nieco zamieszał w pogodzie. Kolejne godziny niestety nie przyniosą dużego rozpogodzenia.

Jaka będzie pogoda w poniedziałek 5 grudnia?

W ciągu dnia temperatura w Polsce będzie bardzo zróżnicowana - od -2 st. C w Polsce północno-wschodniej do 6-7 st. C w południowo-zachodniej części kraju.

W wielu miejscach możemy się spodziewać deszczu, miejscami marznącego. W północno-wschodniej części kraju ujemna temperatura i tu mogą wystąpić niewielkie opady śniegu. Przejaśnienia tylko na południu.

Jaka pogoda będzie w mikołajki?

W mikołajki 6 grudnia w całej Polsce możemy spodziewać się zachmurzonego nieba i opadów deszczu. Temperatura od -2 do 1 st. C w północnej części kraju do 4 st. C na południu. W Tatrach 0 st. C.

Jaka będzie pogodna w najbliższych dniach?

Nadchodzący tydzień nie przyniesie gwałtownych zmian w pogodzie, nadal utrzymywać się będzie łagodna, późnojesienna aura. Zagrożeniem będą jedynie opady marznące, które na początku tygodnia mogą występować miejscami w północnych rejonach kraju i tam, będzie ślisko.
informuje IMGW

Choć kolejne noce przyniosą ujemne temperatury: -3 do 0 st. C (-5 st. C w Tatrach) w czwartek, -5 do 1 st. C w piątek, to w ciągu dnia jedynie lokalnie zaobserwujemy na termometrze ujemną temperaturę. W większości kraju temperatura nawet do 7 st. C.

Napływ powietrza polarnego morskiego ciepłego będzie sprzyjał opadom. W środę, czwartek i sobotę mogą wystąpić opady deszczu ze śniegiem. Piątek pochmurny, ale bez opadów.

Zobacz, jak chmury napływają z południa

Na koniec warto zobaczyć film, który udostępnił IMGW, który pokazuje przepływ chmur przez Karkonosze. Góry stanowią naturalną barierę, tzw. orograficzną, dla ciepłego powietrza z południa. Gdy ciepłe powietrze unosi się, para wodna w nim zawarta skrapla się, powstają chmury i mogą wystąpić opady na południowej stronie stoków. Wznoszące powietrze przechodzi przez góry i opada po stronie północnej.

Przeczytaj także:

„Drwale i inne opowieści Bieszczadu”: Dżygitówka, czyli kaskaderska jazda konnaPolsat Play
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas