Reklama

Tornado w Kansas. Niszczycielska siła nagrana w pełnej krasie [WIDEO]

Amerykanie po raz kolejny zostali zaatakowani przez nieokiełznaną moc żywiołu. Zostało uszkodzonych nawet sto budynków, a ponad 20 tysięcy mieszkańców okolicznych miejscowości zostało pozbawionych dostępu do prądu.

Natura potrafi być piękna, lecz również przerażające. Czasem jest to połączenie obu tych przymiotów. Tak jest w przypadku tornada w stanie Kansas, które zostawiło już dziesiątki ludzi bez dachu nad głową i jeszcze więcej bez dostępu do elektryczności. Niszczycielski żywioł został nagrany, jak niszczy miasto w Stanach Zjednoczonych.

Narodowa Służba Pogodowa (NWS) alarmuje o zagrożeniu tornadem w Kansas, Iowie, Missouri i Nebrasce. Burmistrz miasta Wichita w stanie Kansas poinformował, że zostało uszkodzonych już od 50 do 100 budowli, zwłaszcza na przedmieściach Andover. Jednak jak dotąd nie ma doniesień o tym, by ktoś odniósł poważne obrażenia.

Reklama

Miejscowa policja donosi o tym, że ze względu na zniszczenia, brak elektryczności i duże ilości gruzu, drogi są aktualnie zamknięte, a burmistrz miasta Wichita apeluje do mieszkańców, by w miarę możliwości nigdzie nie podróżowali. 

Niszczycielskie tornado zostało nagrane przez mieszkańców Andover i udostępnione na Twitterze. Dzięki temu sami możemy zobaczyć prawdziwą moc natury. Tornado na nagraniach niszczy budynki i miota gruzem we wszystkie strony. 

Burmistrz, dr Brandon Whipple poinformował o tym, że Hrabstwo Sedgwick (w nim znajduje się Wichita i Andover) uruchomiło Centrum Operacji Kryzysowych, które wesprze mieszkańców Andover. Lokalna policja została przekierowana do pomocy w zarządzaniu kryzysowym. Obywatele proszeni są o pozostanie z dala od ulic, by pojazdy zrobić miejsce dla pojazdów ratunkowych. 

Mapa przerw w dostawie energii pokazuje, że w wyniku uszkodzeń, jakich dokonało tornado, bez prądu mogło zostać nawet 22 tysiące mieszkańców. Niestety, dla nich jest to chleb powszedni, gdyż Kansas znajduje się w "Alei Tornad", a według raportów NWS, jest to jeden z najbardziej narażonych na występowanie tornad obszar w Stanach Zjednoczonych. Największą częstotliwość tego niszczycielskiego zjawiska notuje się właśnie od połowy kwietnia do połowy czerwca.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kansas | tornado

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy