Amerykańska armia przetestuje nową, dziwną broń psychologiczną
Armia USA postanowiła opracować nowe bronie psychologiczne, które będą miały za zadanie skutecznie odstraszyć wroga. W końcu nie ma to jak skuteczna propaganda.
Jakiś czas temu Pentagon zaprezentował specjalny laser, który ma być nieśmiercionośnym i psychologicznym systemem odstraszania wroga z pomocą oślepiającego światła i głosów (), a teraz wojsko pracuje nad jeszcze bardziej futurystyczną bronią.
Specjalna pocztówka głosowa nowej generacji ma mieć wymiary 10x15 centymetrów, mieć grubość czterech kartek papieru, być wyposażona w elastyczny głośnik, odporną na zginanie baterię, układ scalony z pamięcią flash i wyświetlacz. Oczywiście, jak to sprzęt wojskowy, ma być pancerna i przetrwać skrajne warunki w terenie.
Amerykańskie dowództwo operacji specjalnych (USSOCOM) chce zrzucać na terytorium wroga tysiące takich emocjonalnych, propagandowych e-ulotek i z pomocą głosu oraz obrazu chce nie tylko złamać morale wojowników i skłonić całe oddziały do kapitulacji, ale również informować ludność cywilną o planach militarnych na obszarach objętych konfliktem.
Amerykańska armia przetestuje nową, dziwną broń psychologiczną. Fot. US Air Force.
Celem armii USA jest zakończenie akcji zbrojnych bez rozlewu krwi. Mają w tym pomóc najnowocześniejsze zdobycze technologii. E-pocztówki Pentagonu będą mogły być wyposażone w łączność z Internetem, więc na każdej z nich będą mogły wyświetlać się spersonalizowane multimedia, np. zawierające zdjęcia czy filmy, na których pojawią się rodziny wrogich żołnierzy zachęcające ich do złożenia broni.
„Wchodzisz do dżungli i słyszysz nagrany głos czy obraz Twojej matki, wzywającej, abyś wrócił do domu, na papierze widzisz zdjęcie błagającej o to samo Twojej córki i wuja, który zastępował Ci ojca...” - powiedział pułkownik Bethany C. Aragon z US Army.
Pentagon może też wykorzystać technologie manipulacji obrazem, aby stworzyć sfałszowane zdjęcia czy filmy (). Potęga i możliwości nowej broni są niesamowite. Jedynym problemem jest jednak cena. W tej chwili koszty produkcji są zbyt wysokie, ale to nie odstrasza armii USA, która planuje jeszcze w tym roku przetestować tego typu wynalazki.
Źródło: GeekWeek.pl/US Departament od Defense / Fot. PxHere/US Air Force