Burzyć. Równać z ziemią. Atakować cywilów. Rosyjscy proopagandziści zachwyceni zniszczeniem Bachmutu

Ukraiński Bachmut został zamieniony w stertę ruin kosztem wielu tysięcy zabitych żołnierzy po obu stronach. Rosyjskim propagandzistom to jednak nie wystarcza i domagają się "ostrzejszych metod". Podobnie myśli wielu Rosjan.

Zaciekłe walki o Bachmut doprowadziły do całkowitego zniszczenia tego miasta, które zamieniło się w stertę ruin. Okazuje się, że rosyjscy propagandziści są tym zachwyceni i domagają się zaostrzenia przez Władimira Putina metod prowadzenia wojny. 

Do szczególnej sytuacji doszło w programie Andrieja Władimirowicza Norkina, który jest prezenterem programu Mesto Vstrechi (Miejsce spotkań) na kanale telewizji NTV. Jedna z zaproszonych do ostatniego programu Norkina kobiet przedstawiła swoje zastrzeżenia do sposobu prowadzenia wojny przez Putina, gdyż jest on "zbyt łagodny".

Reklama

- Ta wojna przeciwko nam będzie tak brutalna i bezwzględna, dopóki my będziemy przestrzegać zasad moralnych. Ciągle się wahamy. Ale teraz zaczynamy rozumieć: tak, będziemy musieli zacząć kierować uderzenia na cele cywilne - rosyjska propagandzistka w programie Andrieja Norkina.

Propagandzistka nie kryła zachwytu, że Bachmut (nazywany przez Rosjan Artemowskiem) został zrównany z ziemią podobnie, jak wcześniej Mariupol.

Fragment programu Norkina zamieścił na swoim profilu na twitterze Anton Gerwaszczenko, doradca Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy.

"Rosyjska propagandzistka usprawiedliwia zniszczenie Bachmutu i Mariupola - "nie mogliśmy postąpić inaczej" i mówi, że Rosja musi zastosować "ostrzejsze metody militarne". To nie jest tylko wojna Putina. On po prostu podąża za krwiożerczym elektoratem" - napisał na Twitterze.

Rosjanie w USA też zachwyceni zrujnowanym Bachmutem

Anton Gerwaszczenko jednoznacznie dał do zrozumienia, że problemem nie są poglądy Władimira Putina, ale stan umysłu samych Rosjan, którzy w pełni popierają niszczenie ukraińskich miast. Dowody na prawdziwość tej tezy można znaleźć nawet za oceanem w Stanach Zjednoczonych. Doszło tam do poruszającej sceny, kiedy jedna z Rosjanek mieszkająca w amerykańskim mieście postanowiła wyrazić radość z faktu, że ukraiński Bachmut został zniszczony. Na złość swoim ukraińskim sąsiadom postanowiła umieścić triumfalny napis na drzwiach garażu.

Bachmut to ukraińskie miasto w Donieckim Zagłębiu Węglowym, w którym przed wojną żyło ponad 70 tysięcy mieszkańców. Rosjanie zdobywali Bachmut stosując taktykę niszczenia zabudowań. Jeśli zlokalizowali stanowisko ogniowe w jakimś budynku mieszkalnym, to wysadzali cały budynek, zmuszając Ukraińców do ewakuacji. Ta bezlitosna taktyka sprawiła, że Bachmut praktycznie przestał istnieć i zamienił się w morze dymiących ruin.

Czytaj także 

Wołyń. Dyplomaci zdradzają, jak na ten temat reagują Ukraińcy

Kto ustala prawdę historyczną w internecie i dlaczego Wikipedia jest stronnicza?

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy