Indie kupują polską amunicją krążącą - drony Warmate

Indie kupiły ponad 100 egzemplarzy amunicji krążącej Warmate produkcji polskiej spółki WB Electronics. Uzbrojenie to jest dedykowane dla wojsk specjalnych i wygrało w konkursie, pokonując oferty wiodących światowych producentów. Broń zbiera pozytywne opinie w wojnie w Ukrainie.

Sprzęt trafi do indyjskich jednostek specjalnych i można spodziewać się kolejnych zamówień ze strony klienta, dlatego że maszyny, w warunkach bojowych, są jednorazowego użytku. W ostatnim czasie New Delhi pozyskuje znaczną liczbę systemów bezzałogowych i amunicji krążącej różnych klas.

System Amunicji Krążącej WARMATE

System amunicji krążącej WARMATE charakteryzuje się lekką konstrukcją i możliwością realizacji różnego rodzaju misji. WARMATE wykorzystywany jest z powodzeniem przez polskie oraz zagraniczne siły zbrojne.

Plecakowa wersja systemów amunicji krążącej WARMATE może być użytkowana jako samodzielny system, przenoszony bądź przewożona przez pododdział wojsk lądowych lub specjalnych. Konstrukcja systemu umożliwia jego instalację na pojeździe (samochód, transportery opancerzone).

Reklama

WARMATE stanowi alternatywę dla przeciwpancernych pocisków kierowanych PPK posiadając zdolność do operowania w znacznie większym promieniu, pozwalając na wykrycie i obserwację potencjalnego celu nawet do 70 minut.  Istnieje także możliwość dodatkowego wyposażenia systemu w głowicę naprowadzania na laserowo podświetlony cel.

- WARMATE jest w pełni autonomicznym rozwiązaniem pozwalającym na operowanie latającym środkiem bojowym w czasie rzeczywistym w oparciu o otrzymywany z podsystemu obserwacyjnego materiał wideo - czytamy na stronie producenta. System wyposażony jest w moduły sterujące pozwalające na pełną automatyzację większości faz lotu oraz wspieranie operatora w fazie naprowadzania na cel. Operator ma pełną kontrolę i odpowiedzialność za przełączenie w tryb umożliwiający wykonanie zadania ogniowego.

Polskie drony kamikadze są bardzo chwalone za działania w Ukrainie, gdzie odpowiadają za zniszczenie wielu rosyjskich pojazdów. Mają one, w przeciwieństwie do amerykańskich Switchblade'ów, być wysoce odporne na systemy zakłócające.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Indie | Warmate | Drony | WB Electronics
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy