Nawet czołgi z LEGO walczą z Rosją. Zebrały majątek na wsparcie Ukrainy

Amerykańska firma Brickmania, która specjalizuje się w tworzeniu specjalnych zestawów do budowania modeli z klocków i części marki LEGO, zebrała ponad 220 tys. dolarów dla Ukrainy, która od blisko 10 miesięcy walczy z rosyjskim okupantem.

Czołgi z klocków też wspierają Ukrainę. Ponad 200 tys. USD na cele charytatywne
Czołgi z klocków też wspierają Ukrainę. Ponad 200 tys. USD na cele charytatywneBrickmaniaFacebook

Widzieliśmy już przeróżne formy pomocy Ukrainie, od bezpośredniego wsparcia ze strony krajów zachodnich, które wysyłają wyposażenie i broń do obrony przed armią Kremla, przez sprzedaż okolicznościowych znaczków i fragmentów zniszczonych rosyjskich sprzętów w formie breloków do kluczy, po zbiórki społecznościowe zwykłych obywateli, których efektem jest przekazanie obrońcom Kijowa słynnych Bayraktarów.

Nawet czołgi z klocków walczą z Rosją

Tym razem jednak do walki z najeźdźcą zaangażowano także czołgi z klocków LEGO - jak podkreśla Brickmania, dochody z tego nietypowego projektu są przeznaczone dla organizacji humanitarnych bezpośrednio zaangażowanych w niesienie pomocy narodowi ukraińskiemu i bohaterom wojennym.

Co warto podkreślić, założona w 1999 roku firma Brickmania wypuściła na rynek setki produktów bazujących na historycznych pojazdach wojskowych z całego świata, w tym kultowym czołgu Easy Eight Sherman, niemieckim Tigerze, a teraz także ukraińskich pociskach przeciwpancernych Stugna-P czy samolotach MiG-29 "Duch Kijowa".

Od lutego 2022 roku, kiedy Rosja napadła na Ukrainę, zespół projektantów firmy aktywnie rozwija i stale poszerza ofertę serii Ukraine Benefit oraz wprowadza "frontowe" poprawki, w tym w przerobionym rosyjskim czołgu T-80BVM "Bunny", wykorzystywanym przez Ukraińców.

Dan Siskind i jego zespół w Brickmania przekazali już darowizny United24 i WINGMEN FOR UKRAINE, International Rescue Committee, Direct Relief, Ukraińskiemu Czerwonemu Krzyżowi i innym organizacjom bezpośrednio zaangażowanym w niesienie pomocy Ukraińcom.

Podróżował rowerem po Brazylii. „Nie wpuścili nas na boisko, abyśmy mogli pograć”INTERIA.TVInteria.tv
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas