Pentagon pracuje nad technologią, która urzeczywistni Blue Beam

Pentagon pracuje nad bardzo dziwnym projektem, który oficjalnie znajdzie zastosowane w nieśmiercionośnym i psychologicznym systemie odstraszania wroga z pomocą oślepiającego światła i głosów.

Powstają one w kuli plazmy, wytworzonej z pomocą dwóch laserów. Pierwszy z nich, femtosekundowy laser, tworzy świecącą kulę plazmy, a drugi, nanolaser, dostrojony do niezwykle wąskiego zakresu długości fal, zmienia jej strukturę. Wraz z jej ruchami, generowane jest światło i fale akustyczne.

W praktyce wygląda to tak, że armia może wytworzyć takie zjawisko w atmosferze, w formie spektaklu holograficzno-akustycznego, na przykład nad obszarem okupowanym przez wroga, i przemówić do żołnierzy, jakby przemawiał do nich z Niebios sam Bóg.

Reklama

Departament Obrony USA planuje oddać do użytku gotowe systemy psychologicznego odstraszania nowej generacji w ciągu najbliższych 3 lat. Wtedy możemy spodziewać się zjawisk na niebie podobnych do wizji projektu Blue Beam.

Brzmi dość przerażająco, ale może być skutecznie, przynajmniej tak twierdzi Pentagon. Oby tylko nikt tego nie wykorzystał w świecie arabskim. Na powyższym materiale filmowym możecie zobaczyć, jak to wygląda w praktyce. Prawdopodobnie nic bardziej przerażającego w mijającym tygodniu nie widzieliście.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Twitter

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy