App Store Awards 2021. Apple nagrodziło najlepsze aplikacje i gry tego roku

Jak co roku, Apple ogłosiło listę najbardziej popularnych gier i aplikacji, które znajdują się w App Store. Gigant z Cupertino w 2021 roku wyróżnił 15 aplikacji na iPhone’a, iPada, Apple Watcha, Apple TV i MacBooka, które miały największe znaczenie dla użytkowników.

Apple w 2021 roku również udostępniło listę najlepszych gier i aplikacji w App Store. Wyróżnionych zostało 15 produkcji w kilku kategoriach podzielonych na poszczególne platformy. 

Wśród zwycięzców znajdują się mali deweloperzy niezależnych aplikacji, oraz wielkie korporacje z ogromnym budżetem na tworzenie i rozwój swoich produkcji. Apple podczas wyboru laureatów patrzyło przede wszystkim na kreatywność i jakość wykonania oraz wprowadzone innowacje.

Najlepsza aplikacja na iPhone’a w 2021 roku

Tytuł najlepszej aplikacji na iPhone’a zgarnęła aplikacja edukacyjna dla dzieci o nazwie Toca Life World. Studio Toca Boca stworzyło symulator rozbudowy miasta i tworzenia postaci, w którym uczestnicy zabawy dostają dużą swobodę w tworzeniu własnych zdarzeń i historii. 

Reklama

Mogłoby się wydawać, że aplikacja Toca Life World bardziej wpisuje się w ramy gry i z tymi powinna rywalizować o tytuł gry 2021 roku na App Store, lecz najwidoczniej organizatorzy konkursu mają inne zdanie na ten temat.

Najlepsza aplikacja na iPada w 2021 roku

W przypadku iPadów tytuł ten zdobyła aplikacja LumaFusion, czyli mobilny edytor plików wideo. Program oferuje mnogość opcji oraz możliwości montażu i nie ustępuje w tym zaawansowanym edytorom na PC. Dzięki LumaFusion można wygodnie zmontować nagranie w pociągu na tablecie.

Najlepsza aplikacja na Maca 2021

Według Apple najlepszym programem na MacBookach i iMacach okazał się być Craft, narzędzie do tworzenia wygodnych i przejrzystych notatek.  Z pozycji aplikacji można pisać i tworzyć nowe projekty oraz nimi zarządzać.

Najlepsza aplikacja w 2021 roku na Apple TV

W przypadku Apple TV tytuł trafił do telewizji internetowej DAZN. Aplikacja oferuje dostęp do transmisji wydarzeń sportowych na żywo w postaci miesięcznej subskrypcji. Klienci mogą oglądać mecze piłki nożnej drużyn z najwyższego poziomu ligowego w Anglii, Hiszpanii i Niemiec. 

Pojawiają się również transmisje meczów koszykówki, tenisa, hokeja i sportów walki. Rocznie można na DAZN zobaczyć ponad 800 takich wydarzeń.

Najlepsza aplikacja na Apple Watch w 2021 roku

Laureatem nagrody dla najlepszej aplikacji na Apple Watcha jest CARROT Weather. Głównym zastosowaniem programu jest sprawdzanie pogody. CARROT Weather wyróżnia się na tle konkurencji ciekawymi grafikami oraz opisami warunków atmosferycznych.

Najlepsza gra na iPhone’a w 2021 roku

League of Legends: Wild Rift okazało się być najlepszą grą na iPhone’y. Riot Games od dawna wiedzie prym i wyznacza trendy wśród gier komputerowych typu MOBA. Teraz studio przenosi swoje doświadczenie na platformę mobilną, gdzie rywalizacja w tej kategorii gier jest jeszcze bardziej zażarta. W League of Legends: Wild Rift dwie wrogie, pięcioosobowe drużyny spotykają się na Summoner’s Rift w celu pokonania przeciwników poprzez zniszczenie ich nexusa.

Najlepsza gra na iPada w 2021 roku

Gry stworzone na fali popularności filmów z superbohaterami często okazują się być tylko chwilowym sukcesem, a po kilku miesiącach serwery takiej produkcji świecą pustkami. Oczywiście jest kilka wyjątków i jednym z nich jest MARVEL Future Revolution. Produkcja zaskarbiła sobie przychylność fanów realistyczną grafiką 3D i otwartym światem.

Najlepsza gra na Maca

Najlepszą grą na Maca okazała się być odświeżona wersja Myst. Oryginalna produkcja ujrzała światło dzienne aż 28 lat temu. Teraz z odświeżoną grafiką ponownie podbija serca graczy. Myst jest przygodową grą typu point & click. Fabuła rozgrywki skupia się wokół opuszczonej wyspy, na której gracz odnajduje księgę, pozwalającą mu podróżować między światami.

Najlepsza gra na Apple TV

Według Apple najbardziej kreatywną i innowacyjną grą na Apple TV jest Space Marshals 3. Produkcja jest niecodziennym połączeniem westernu i science fiction. Rozgrywkę obserwujemy z lotu ptaka, a postacią sterujemy w systemie twin-stick.  

Najlepsza gra na Apple Arcade

Na zwycięskiej liście Apple znalazło się również miejsce dla gry jRPG. Fantasian przyciągnął uwagę wszystkich fanów znanej serii Final Fantasy, gdyż to właśnie jej twórca stoi za produkcją mobilną. Jednak stwierdzenie, że gra wybiła się na głośnym nazwisku jej kreatora byłoby krzywdzące. Produkcja oferuje wciągającą fabułę, zjawiskową grafikę i przepiękną oprawę muzyczną.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple | iPhone | iPad | macBook | aplikacja mobilna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy