Reklama

Druga generacja składanego smartfona Huawei jeszcze w tym miesiącu

Chiński koncern poinformował, że model Mate X2 z elastycznym składanym wyświetlaczem - tym razem do środka - zadebiutuje 22 lutego.

Pomimo wcześniejszych doniesień, że Huawei zamierza „pozbyć się” swojego konsumenckiego biznesu, wydzielając marki premium smartfonów Mate i P (dokładnie tak jak zrobiło jakiś czas temu z marką Honor), aby jakoś obejść nakładane na niego restrykcje, dziś dowiadujemy się o debiucie nowego flagowego smartfona firmy.

Mowa oczywiście o składanym modelu Mate X, a konkretniej jego drugiej generacji, czyli Mate X2, która może zadebiutować na rynku jeszcze w tym miesiącu. Z oficjalnej strony Huawei w chińskim serwisie Weibo dowiadujemy się, że wydarzenia ujawniającego mamy spodziewać się 22 lutego. Co ciekawe, załączony teaser sugeruje, że producent zdecydował się na większe zmiany niż można było się spodziewać (względem Mate Xs i Mate X) i tym razem wyświetlacz urządzenia składać będzie się do środka.

Reklama

Jest to o tyle zaskakujące, że Huawei pracowało wcześniej nad takim rozwiązaniem, bardzo podobnym do konkurencyjnego Galaxy Fold od Samsunga, ale ostatecznie porzucił ten pomysł. Niestety, jeśli chodzi o oficjalne informacje na temat smartfona i jego specyfikacji, to na ten moment nie wiemy nic więcej.

Musi nam wystarczyć informacja, że CEO Huawei, Richard You, używa Mate X2 „od jakiegoś czasu” i nie może się nadziwić, jak „pełne niespodzianek jest to urządzenie”. Oczywiście, to typowe marketingowe gadanie i dopiero po premierze przekonamy się, czy była ona tylko papierowa czy może Huawei rzeczywiście mocno poprawiło swój składany smartfon, a do tego jest w stanie wyprodukować i dostarczyć na rynek realne ilości sprzętu. Nie można bowiem zapomnieć, że wszyscy producenci mają obecnie problemy z dostępnością podzespołów, a Huawei obrywa podwójnie, w związku z nałożonymi przez USA sankcjami.

Źródło: GeekWeek.pl/Weibo 

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama