Google Pixel 8 i 8 Pro zaprezentowane. Znamy ceny i specyfikacje

Google Pixel 8 i 8 Pro to dwa nowe smartfony z logo G, które zostały zaprezentowane w trakcie specjalnej konferencji. Znamy ceny i specyfikacje techniczne nowych telefonów. Google w serii Pixel 8 wprowadził różne udoskonalenia względem poprzedniej generacji. W modelu 8 Pro dodano nowy czujnik w postaci termometru.

Za nami specjalna konferencja Made by Google, gdzie gigant z Mountain View zaprezentował nowe produkty. Najważniejszymi nowościami są smartfony Pixel 8 i 8 Pro. Oba telefony wprowadzają różne udoskonalenia względem Pixeli 7. Zobaczmy sobie, co nowego się pojawia.

Google Pixel 8 Pro zmierzy temperaturę

Google Pixel 8 Pro to droższy z dwóch nowych smartfonów. Telefon ma ekran Super Actua i jest to 6,7-calowy wyświetlacz OLED-owy LTPO, który oferuje zmienne odświeżanie obrazu w zakresie do 120 Hz. Rozdzielczość jest na poziomie 1344 × 2992 pikseli. Pod obudową znajduje się nowy autorski chip Tensor G3 wykonany w 4-nm litografii i mający 9 rdzeni CPU. SoC jest wspomagany przez 12 GB pamięci RAM. Na dane przeznaczono 128, 256 lub 512 GB miejsca.

Reklama

Google Pixel 8 Pro ma także nowy czujnik. To termometr, który pozwala zmierzyć temperaturę i został on umieszczony pod diodą doświetlającą LED aparatu. Kamera również doczekała się udoskonaleń. Najważniejszą zmianą jest wymiana 12-megapikselowego sensora połączonego z obiektywem ultraszerokokątnym na mający 48-megapikselową matrycę. Główny obiektyw nadal współpracuje z 50-megapikselowym sensorem, a teleobiektyw z 48-megapikselowym.

Ceny Google Pixel 8 Pro zaczynają się od 999 dolarów. Do wyboru jest kilka wariantów kolorystycznych obudowy. W przypadku tańszego modelu bez dopisku Pro trzeba zapłacić od 699 dolarów. Widzimy więc, że gigant z Mountain View na ten rok przygotował też podwyżki w wysokości 100 dolarów, o czym plotkowano jeszcze przed premierą.

Mniejszy Google Pixel 8 również z ciekawymi zmianami

Google Pixel 8 bez dopisku Pro również doczekał się ciekawych zmian. Ma ten sam procesor Tensor G3, który jest w droższym modelu. W tym przypadku chip wspomagany jest przez 8 GB pamięci RAM. Producent zaimplementował również nową kamerkę do selfie z 10,5-megapiselowym sensorem oraz umieścił w telefonie wyświetlacz Actua o rozdzielczości Full HD+ i odświeżaniem obrazu w zakresie od 60 do 120 Hz.

Google zapowiedziało również, że smartfony z serii Pixel 8 zostały objęte aż 7-letnim wsparciem w postaci aktualizacji. To oznacza, że właściciele tych telefonów mogą liczyć na nowe wersje oprogramowania do końca dekady.

Informacja prasowa/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | Google Pixel | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy