Intel zaprezentował Tiger Rapids, koncept PC z dwoma ekranami

Wszyscy czekamy na składany smartfon od Samsunga i tablet od Microsoftu, a tymczasem Intel wszystkich zaskoczył, prezentując swój koncept PC z dwoma ekranami.

Wszystko wskazuje na to, że najwięksi producenci urządzeń mobilnych chcą, aby rok 2019 zapisał się na kartach historii po znakiem mody na koncepty PC z dwoma ekranami lub smartfony i tablety ze składanymi ekranami.

Kilka tygodni temu świat obiegła wiadomość, że Samsung już w przyszłym roku zaprezentuje swój składany smartfon o nazwie Galaxy X, a Microsoft składany tablet, który powstaje pod nazwą kodową Andromeda ().

Najnowsze informacje o nich mówią, że koreański gigant ma już prawie gotową linię produkcyjną wyświetlaczy do swojego rewolucyjnego smartfona, a gigant z Redmond kończy pracę przy oprogramowaniu specjalnie dedykowanym Andromedzie.

Reklama

Tymczasem Intel zaprezentował bardzo ciekawie zapowiadające się urządzenie mobilne, które cechuje się dużą praktycznością. Projekt Tiger Rapids to urządzenie składające się z dwóch ekranów. Jeden może np. służyć jako wyświetlacz treści, a drugi jako klawiatura lub można na obu jednocześnie wyświetlać obraz i pracować w aplikacjach biurowych.

Oba ekrany mają po 7,9 cala i są dotykowe. Główny dysponuje rozdzielczością 1080p, a drugi to tzw. e-papier (eInk). Sercem Tiger Rapids jest procesor z serii Kaby Lake Y, połączony ze standardową pamięcią RAM, dyskiem SSD, WiFi i baterią, która pozwoli na 7-15 godzin pracy. Zestaw jest bardzo smukły, bo ma zaledwie 9,6 mm grubości.

Źródło: GeekWeek.pl/Intel / Fot. Intel

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy