Kiedy nowy iPhone? 15 Ultra zastąpi wersję Pro Max, a cena zwali z nóg

Kilka miesięcy temu na rynku pojawiły się nowe smartfony technologicznego giganta z Cupertino, a już od jakiegoś czasu możemy przeczytać spekulacje dotyczące nowych urządzeń firmy Apple. Czy w tym roku pojawi się zupełnie nowy model popularnych telefonów, który zastąpi wersję Pro Max?

Wiele wskazuje na to, że w 2023 roku w miejsce modelu Pro Max Apple zaprezentuje wersję Ultra. Zmiana w nazewnictwie urządzeń nie byłaby wcale dziwna — w 2022 roku firma wypuściła na rynek Apple Watcha Ultra, a zastosowanie tożsamej nazwy mogłoby ułatwić przyszłym użytkownikom identyfikację sprzętu

Ma to również sens, jeśli weźmiemy pod uwagę specyfikację. iPhone 15 Ultra może otrzymać coś więcej, niż tylko większy wyświetlacz czy akumulator

O takim stanie rzeczy wspomniał Mark Gurman na Twitterze zaraz po premierze iPhone’ów 14.

Reklama

iPhone 15 Ultra. Czy Apple zaskoczy specyfikacją smartfona?

iPhone 15 Ultra najpewniej otrzymałby wspomniany większy ekran oraz akumulator. Spodziewa się też, że zmiany zaszłyby też w obrębie aparatów. Niektórzy wspominają o wyczekiwanej przez użytkowników opcji nagrywania wideo w 8K, nie wiadomo jednak, czy będzie ona dostępna w najnowszej linii iPhone’ów, a jeśli tak, to w których konkretnie modelach. 

iPhone 15 Ultra może mieć nowy czujnik firmy Sony oraz zoom peryskopowy. Spekulacje dotyczą także przedniego aparatu, jaki miałby posiadać dwa obiektywy. 

Polecamy na Antyweb | Składany iPad szybciej niż myśleliśmy. Premiera już w przyszłym roku?

Najnowsze iPhone’y mają otrzymać nowy czip — Bionic A17 — pytanie tylko, czy będzie to dotyczyło wszystkich modeli, czy jedynie tych najlepszych. Ma on być bardziej wydajny niż znany nam już Bionic A16, co powinno przełożyć się też na dłuższą pracę baterii.

Nowe iPhone’y najpewniej będą posiadały złącze USB typu C, nie inaczej byłoby w przypadku iPhone’a 15 Ultra. Spodziewa się również, że smartfon będzie obsługiwał Wi-Fi 6E

Da się też słyszeć głosy sugerujące, że nowe iPhone’y doczekają się odświeżenia wyglądu. Najczęściej dotyczy to cieńszych ramekzakrzywionych krawędzi oraz półprzewodowych przycisków wyposażonych w silniki Taptic Engines.

Ile może kosztować iPhone 15 Ultra?

Tu niestety nie ma dobrej wiadomości. Najnowsze przecieki wskazują na to, że cena iPhone 15 Ultra miałaby się zaczynać od 1199 dolarów albo nawet 1299 dolarów. Obie te wartości wynoszą więcej niż znany nam koszt, jaki musimy ponieść przy kupnie iPhone’a 14 Pro Max.

Co jednak istotne, iPhone 15 Ultra może być dostępny w podstawowej wersji z 256 GB pamięci wewnętrznej, a to poniekąd usprawiedliwiałoby wyższą cenę.

Kiedy pojawią się nowe smartfony firmy Apple?

Premiery najnowszych smartfonów z serii 15, w tym prawdopodobnie również iPhone’a 15 Ultra, możemy się spodziewać jesienią 2023 roku. Apple najpewniej zdecyduje się na zaprezentowanie nowych urządzeń we wrześniu

Chcesz coś dodać? SKOMENTUJ ten artykuł na Facebooku!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: apple | iPhone 15 Ultra

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama