Kolejne problemy iPhone’ów 14 Pro. Telefony same się restartują?

Pojawił się następny problem z najnowszą wersją smartfonów Apple, który firma będzie musiała rozwiązać. Użytkownicy zgłaszają, że ich iPhone’y 14 Pro i 14 Pro Max losowo się restartują.

Niedawno omawialiśmy problem, który mógł dość mocno zaniepokoić użytkowników najnowszych iPhone’ów w wersjach pro. Podczas używania aplikacji zewnętrznych firm, aparat trząsł się i powodował rozmycie obrazu, wydając przy tym dziwny dźwięk.

Jak zapowiedziało Apple, usterka powinna zniknąć przy aktualizacji systemu operacyjnego do iOS-a 16.0.2. W jego ramach naprawiono między innymi problem występowania czarnego ekranu podczas konfiguracji urządzenia, a także kwestię nadmiernej liczby pytań o uprawienie przy kopiowaniu i wklejaniu elementów pomiędzy aplikacjami.

Reklama

Jeszcze jedna usterka

Jak się jednak okazuje, to nie koniec problemów z iPhone’ami 14 Pro i Pro Max. Użytkownicy zgłaszają na Reddicie, że urządzenia losowo restartują się podczas ładowania - mniej więcej co 10 minut. Tego dziwnego zachowania sprzętu mają oni doświadczać zarówno z zainstalowanym iOS-em 16, jak i jego nowszymi wersjami, także 16.0.2. Występuje ono niezależnie od sposobu ładowania - obejmuje przewodowe i bezprzewodowe.

Jak czytamy w jednym z komentarzy na portalu, w ramach rozwiązania wsparcie Apple miało zasugerować przywrócenie kopii zapasowej urządzenia za pomocą Recovery Mode, wyłączenie zoptymalizowanego ładowania, a także odinstalowanie aplikacji Eufy, jednak autor uważa, że żadna z tych czynności nie pomogła. Wskazuje, że ostatecznie pomocne było wyłączenie odświeżania aplikacji w tle. Firma nie wypowiedziała się oficjalnie na temat tej usterki. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iPhone 14 | problemy | Apple | iOS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy