Nowa wersja Huawei Mate 20 X pierwszym smartfonem z 5G w Polsce

Fani technologii 5G mają powody do zadowolenia, bo właśnie dowiedzieliśmy się, jaki smartfon jako pierwszy w naszym kraju zaoferuje dla niej wsparcie i co ciekawe, będzie to sprzęt od niesławnego ostatnimi czasy Huawei.

Oczywiście nie powinno nas to wybitnie dziwić, bo to właśnie ten chiński producent był chyba najbardziej zaangażowany w tworzenie infrastruktury pod sieci 5G, ale po wydarzeniach kilku ostatnich miesięcy, czytaj oskarżeniach o kradzież własności intelektualnej i konflikcie z administracją Donalda Trumpa, która doprowadziła do wojny handlowej ze Stanami Zjednoczonymi, ma mocno pod górkę.

Okazuje się jednak, że wciąż nie zamierza odpuszczać tematu 5G i podpisał już stosowne umowy z jednym z rosyjskich dostawców usług, a na naszym rynku debiutuje właśnie pierwszy smartfon ze wsparciem dla tej sieci, a mianowicie Huawei Mate 20 X. I choć wydaje się to kompletnie bez sensu, bo w Polsce o nowym standardzie przesyłu danych możemy na razie tylko pomarzyć, to osoby wyczekujące tego rozwiązania będą przynajmniej na nie przygotowane, szczególnie że kiedy zdecydujemy się wydać na smartfon ponad 4,5 tysiąca złotych, to pewnie będziemy chcieli, żeby posłużył nam kilka lat. 

Reklama

Jak łatwo się domyślić po nazwie, Huawei Mate 20 X 5G jest wariacją na temat ostatniego flagowego modelu firmy, a jego specyfikację poznaliśmy już w zeszłym miesiącu. Możemy więc liczyć na wspomniany moduł 5G Balong 5000, 7,2-calowy ekran OLED o rozdzielczości na 2244x1080 pikseli, układ Kirin 980, 8 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci na dane (z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD), potrójny aparat fotograficzny (40 MP, f/1.8 + szerokokątny obiektyw 20 MP, f/2.2 + 8 MP f/2.4) i baterię o pojemności 4200 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania 40 W.

Zainteresowani? W takim razie powinniście zaznaczyć w kalendarzu datę 4 lipca, bo właśnie wtedy smartfon oficjalnie zadebiutować ma w naszym kraju. Jak już zaznaczyliśmy, nie znamy jeszcze oficjalnej ceny, ale jak wynika z tej na rynek brytyjski, która wynosi 999 funtów, tanio nie będzie i raczej trudno się tu spodziewać czegoś poniżej 4,5 tysiąca złotych. Poza tym, naprawdę trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcemy już teraz iść w smartfon, którego pełnię możliwości wykorzystamy dopiero za kilka lat, bo technologia 5G rozwija się u nas w żółwim tempie i w przyszłym roku może uda się ją dostarczyć do kilku pierwszych miast.

Źródło: GeekWeek.pl/Huawei/Fot. Huawei

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama