Samsung zwiastuje nowe składane i zwijane wyświetlacze w smartfonach na 2021 rok

Smartfony z elastycznymi składanymi wyświetlaczami to najwyraźniej za mało dla koreańskiego producenta, bo ten wciąż pracuje nad coraz bardziej skomplikowanymi i misternymi konstrukcjami.

Samsung mógł właśnie niechcący zapowiedzieć kilka ze swoich przyszłych urządzeń, bo na blogu Samsung Display pojawiły się szkice prezentujące sprzęty z wyjątkowymi wyświetlaczami, przy których Galaxy Fold wydaje się zupełnie klasyczne. Jedna z grafik przedstawia smartfon, który w dużej mierze przypomina wspomniany przed chwilą model, ale składa się w jeszcze jednym miejscu, więc zamiast jednego zawiasu mamy dwa (na ten moment trudno to sobie wyobrazić, bo producenci wciąż mają problem z tym elementem, ale być może Samsung w końcu ma na to jakiś patent). Co więcej, taki układ pozwala wyeliminować konieczność stosowania dodatkowego wyświetlacza po złożeniu urządzenia, bo w tym przypadku jedna z części zostaje na wierzchu, służąc za klasyczny telefon.

Reklama

Drugi projekt jest równie ciekawy, bo mowa o zwijanym wyświetlaczu, który patrząc na grafiki zmieści się w tubie o wielkości większego pisaka. Biorąc jednak pod uwagę fakt, jak cienki musi to być panel, nie zdziwi nas wcale, jeśli konieczne będzie używanie go tak, jak przedstawiono na grafice, czyli na płasko na biurku. Tak czy inaczej, urządzenie jest bardzo interesujące, głównie ze względu na swoją mobilność - po złożeniu zmieścimy je wszędzie, a po rozłożeniu mamy spory tablet. I choć Samsung nie zdradził, czy planuje takie konkretnie urządzenia, to wydaje się to zupełnie naturalne - szczególnie że producenci coraz częściej sięgają po takie zabawy formą, a użytkownicy coraz mocniej przekonują się do wszelkich innowacji. Warto też zaznaczyć, że jeden z takich sprzętów możemy zobaczyć szybciej niż się nam wydaje, bo Samsung złożył już wniosek patentowy na potrójny składany wyświetlacz, który na dodatek wyposażony jest w wysuwaną klawiaturę. 

Źródło: GeekWeek.pl/Samsung Display

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy