Składany smartfon od Xiaomi na pierwszych zdjęciach. To duże urządzenie [ZDJĘCIA]

Pierwszy składany smartfon od chińskiego giganta ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Na razie niewiele o nim wiadomo, ale w sieci właśnie pojawiły się jego pierwsze zdjęcia. Robi wrażenie.

Niedawno w sieci pojawiły się informacje, że pierwszy składak od Xiaomi może zadebiutować jako Mi MIX 4 Pro Max. Okazuje się jednak, że Chińczycy wcale nie pracują nad jednym urządzeniem, ale nad dwoma lub nawet kilkoma różnymi wersjami. Eksperci sądzą, że do sprzedaży trafi urządzenie podobnie wyglądające i składające się jak Galaxy Fold czy Galaxy Z Flip od Samsunga.

Na pierwszych ujawnionych zdjęciach możemy zobaczyć urządzenie, które ma wymiary Samsunga S21 Ultra. Ba, nawet rozmieszczenie obiektywów jest niemal identyczne. Trudno powiedzieć, czy tak pozostanie, czy w trakcie rozwoju projektu zostaną one przeniesione w inne miejsca, w tym momencie mają tylko spełniać funkcję testową. Na obudowie widnieje napis Xiaomi i nawiązanie do serii Mix.

Reklama

Eksperci są pewni, że urządzenie będzie bardzo dopracowane, oferować będzie świetną specyfikację i, co najważniejsze, pojawi się na sklepowych półkach w przystępnej cenie. Składak od Xiaomi jest bardzo wyczekiwanym urządzeniem, ponieważ dzięki niemu takie wynalazki mają największą szansę się spopularyzować.

Jak twierdzi Ross Young z Display Search, jedno z urządzeń ma być oferowane z panelami od Samsung Display i ma być składane do środka. Tymczasem drugie, wyposażone w ekran od China Star Optoelectronics Technology, ma być składane na zewnątrz. Mi MIX 4 Pro Max oferować ma design podobny do Huawei Mate XS, a jego panel po złożeniu ma mieć przekątną 6,38-cala.

Xiaomi coraz szybciej rośnie w siłę na arenie światowej, a na polskim rynku sprzedaje obecnie najwięcej smartfonów spośród wszystkich producentów. Jak będzie wyglądał pierwszy składany smartfon od Xiaomi? Dowiemy się w połowie roku, bo wówczas przewidywana jest jego globalna premiera.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Sparrowsnews/GSMArena

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama