Superszybka ładowarka od Vivo naładuje akumulator smartfona w 13 minut!

Koncern specjalizujący się w produkcji urządzeń oraz rozwiązań telekomunikacyjnych i informatycznych zaprezentował właśnie rozwiązanie, które zainteresuje z pewnością wszystkich posiadaczy smartfonów.

Vivo postanowiło po raz kolejny udowodnić, że Chińczykom nie brakuje wyobraźni i możliwości, dzięki czemu na rynek trafi rewolucyjna 120W ładowarka. Nie da się ukryć, że częste ładowanie smartfonów - czasem nawet 2 razy dziennie - to zmora naszych czasów i każdą opcję, która jest w stanie ulepszyć lub przyspieszyć ten proces, witamy z otwartymi ramionami. Wszyscy oczywiście zdajemy sobie sprawę z faktu, że przydałyby się nam po prostu pojemniejsze baterie, będące w stanie sprostać możliwościom współczesnych urządzeń mobilnych, ale…

Reklama

Jak się nie ma, co się lubi, to technologia Super FlashCharge musi nam na razie wystarczyć - na szczęście ta zapowiada się wyjątkowo optymistycznie, bo zdaniem producenta jego nowe rozwiązanie naładuje akumulator o pojemności 4000 mAh w zaledwie 13 minut. I nie mówimy tu o żadnych przeciekach, ale oficjalnych informacjach i wideo, jakie w serwisie społecznościowym Weibo umieścił jeden z menedżerów produktu firmy.

Film, który możecie zobaczyć , pokazuje telefon, który jest ładowany od 10 do 14% w zaledwie 16 sekund - trochę szkoda, że nie możemy zobaczyć cyklu ładowania od 0 do 100%, co nas najbardziej interesuje (choć chyba każdy z nas zna szybkie podładowywanie urządzenia w ciągu dnia, choćby o kilka procent), ale i tak tempo ładowania jest imponujące. Tym bardziej, że widzieliśmy już wcześniej kilka szybkich ładowarek, jak choćby 50W od Oppo czy 100W od Xiaomi (producent obiecuje 17 minut od 0 do 100%, ale produkt jeszcze nie trafił na rynek), ale żadna nie jest w stanie mierzyć się z Vivo.

Trzeba jednak pamiętać, że chiński producent też nie zdradził jeszcze daty premiery swojej nowej ładowarki, a co więcej wciąż pozostaje wiele pytań dotyczących tak szybkiego ładowania, jak choćby problem z nagrzewaniem się czy wpływ takiego ładowania na baterie. Tak czy inaczej, więcej dowiemy się zapewne już niebawem, a mianowicie podczas targów MWC w Szanghaju, które odbywają się w dniach 26-29 czerwca, gdzie producent ma pokazać swoje nowe rozwiązanie w akcji.

Źródło: GeekWeek.pl/techspot

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy