Tak wygląda z bliska futurystyczny Xiaomi Mi MIX Alpha, który trafi do sprzedaży

Na sklepowych półkach ma pojawić się w grudniu tego roku. Jego cena będzie tak samo kosmiczna, jak jego wygląd i możliwości. Xiaomi życzy sobie za niego ponad 11 tysięcy złotych, a przecież nie jest to smartfon składany.

Chiński producent urządzeń mobilnych dedykuje ten zjawiskowy smartfon wszystkim osobom, które chcą mieć na własność kawałek futurystycznej przyszłości. Do tej pory takie smartfony mogliśmy wiedzieć tylko na animacjach lub w wersjach prototypowych. Teraz można będzie mieć w końcu zacząć normalnie używać i wykorzystać pełnie oferowanych przez nie możliwości. A trzeba przyznać, że są spore.

Ogromny wyświetlacz wypełnia niemal całe urządzenie, i to z obu stron. Mi MIX Alpha nie posiada fizycznych przycisków. Wszystkie operacje wykonuje się bezpośrednio na wyświetlaczu. Oprogramowanie zostało przygotowane w ten sposób, by użytkowało się go jak najbardziej efektywnie. Na opublikowanym przez firmę materiale filmowym może zobaczyć, że wszystko działa szybko, sprawnie i intuicyjnie.

Reklama

Xiaomi mówi tutaj o stosunku powierzchni ekranu do obudowy na poziomie ponad 180 procent. Konkurencja ledwo osiąga połowę tego. W zestawie znajduje się przejściówka na złącze słuchawkowe oraz ekskluzywne etui. Mi MIX Alpha wyposażono też w aparat główny o rozdzielczości 108 Mpix (12032 × 9024 pikseli) z sensorem o rozmiarze 1/1.33″. Trzeba tutaj podkreślić, że jest to pierwszy, oficjalnie zapowiedziany smartfon z taką matrycą na pokładzie w historii. Technologia łączenia pikseli, pozwala osiągnąć rozmiar nawet 1,6 µm. Pozostałe sensory mają 20 MP (117° FOV) i 12 MP.

Jako że jest to urządzenie przyszłości, na jego pokładzie nie mogło zabraknąć modułu sieci 5G. W środku znajdzie się też Snapdragon 855+ połączony z 12 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci flash UFS 3.0. Bateria ma pojemność 4050 mAh i obsługuje szybkie ładowanie 40 W. Całość będzie funkcjonowała na najnowszym MIUI 11. Więcej na temat tego innowacyjnego wynalazku nie wiadomo.

Xiaomi obecnie określa Mi MIX Alpha jako prototyp, nad którym będzie jeszcze pracowało kilka tygodni. Urządzenie ma trafić do sprzedaży w grudniu. Na początek będzie oferowane w Chinach, ale będzie można je zamówić również w innych krajach świata. Całkiem możliwe, że chiński producent takimi kosmicznymi urządzeniami będzie chciał w przyszłości w końcu odbić sobie sprzedaż świetnych smartfonów, ale jednak oferowanych po kosztach.

Źródło: GeekWeek.pl/Xiaomi / Fot. Xiaomi

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy