TCL zaprezentował składany smartfon, który ma sens i robi ogromne wrażenie

Do tej pory wiedzieliśmy już kilka ciekawych wizji na składane smartfony, ale to dopiero początek ostrej rywalizacji pomiędzy koncernami. W 2020 roku możemy liczyć na prawdziwy wysyp tego typu innowacyjnych urządzeń.

Jedną z firm, która ma mnóstwo bardzo interesujących patentów na wygląd składanych smartfonów jest TCL. Chińczycy właśnie zaprezentowali nie tyle składany smartfon, co składany tablet. Urządzenie po rozłożeniu oferuje bowiem wyświetlacz o przekątnej grubo ponad 10 cali. System składania też jest unikalny, ale ciężko stwierdzić, czy jest to dobre rozwiązanie.

Do tej pory mogliśmy wiedzieć smartfony składane na pół. Tymczasem urządzenie TCL składa się na trzy części i po złożeniu przypomina z boku literę Z. Chociaż w tym trybie smartfon jest dość gruby, bo to kanapka zbudowana z trzech urządzeń, to jednak po rozłożeniu możemy cieszyć się olbrzymim ekranem. Na pewno ten produkt został stworzony z myślą o fanach tabletów, którzy dzięki niemu będą mogli teraz zabrać je ze sobą w o wiele bardziej kompaktowej formie, a przez to praktycznej w użytkowaniu.

Reklama

Koncern TCL zaprezentował to innowacyjne urządzenie jako prototyp, który może nigdy nie doczekać się realizacji. Pokazuje to jednak, że inżynierowie sprawdzają, jaka forma tego typu urządzeń będzie najbardziej praktyczna dla użytkowników. Jakiś czas temu Samsung i Huawei, czyli dwie firmy, które jako pierwsze wprowadzą w 2019 roku do sprzedaży składane smartfony, zapowiedziały, że w najbliższych latach w ich ofercie znajdzie się kilka składanych urządzeń do wyboru do koloru. Tak więc przygotujmy się na to, że najlepsze dopiero przed nami.

Źródło: GeekWeek.pl/TCL/CNET / Fot. TCL/CNET

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama