Telefon nie chce się ładować. To początek problemów. Czas je rozwiązać

Wolne ładowanie telefonu to frustrująca kwestia, z którą boryka się wiele z nas. Rozwiązanie problemu może być bardzo proste. Sprawdź, co może być powodem zbyt wolnego ładowania się smartfona oraz dlaczego twój telefon nie chce się ładować.

Jeśli masz telefon z Androidem, możesz poznać, że smartfon się nie ładuje po braku ikonki na wyświetlaczu. Złym znakiem jest również brak dźwięku, po podłączeniu telefonu. Kiedy smartfon jest wyłączony i nic się nie dzieje po podłączeniu do ładowarki, najprawdopodobniej będziemy musieli udać się do serwisu. Drobniejszym problemem jest zbyt wolne ładowanie się.

Troska o stan baterii może przełożyć się na długość użytkowania naszego telefonu. 

Dlaczego telefon się nie ładuje?

1. Stan ładowarki

Jedną z najczęstszych przyczyn, przez które telefon nie chce się ładować, jest usterka ładowarki. Kabel może bardzo łatwo ulec mechanicznemu uszkodzeniu. Spróbuj naładować swój telefon za pomocą innej ładowarki lub sprawdź, czy jest we właściwy sposób podłączona.

Reklama

2. Źródło prądu

Problemem może być gniazdko, powerbank lub wejście USB, z którego korzystamy. Wybranie innego źródła energii lub innego wejścia USB może rozwiązać problem.

3. Port ładowania

Sprawdź, czy port ładowania w twoim telefonie nie uległ usterce. Często problemy z ładowaniem nie są spowodowane przez awarię, ale przez zanieczyszczenie wejścia. Spróbuj za pomocą dmuchania oczyścić port. Jeśli problem się utrzymuje, warto przejść się do serwisu. Jeśli na własną rękę będziemy próbować wyczyścić wejście, możemy je uszkodzić.

4. Etui na telefon

Zwykle etui na smartfona są dosyć grube. To one mogą stanowić przeszkodę w ładowaniu naszego telefonu. Sprawdź, czy sprzęt jest całkowicie podłączony, jeśli ma na sobie obudowę.

5. Aplikacje

Nadmiar włączonych aplikacji może powodować, że ładowanie nie jest efektywne. Wiele aplikacji pracujących w tle, może stanowić zbyt duże obciążenie dla akumulatora. Powstrzymaj się także od używania telefonu podczas ładowania. Jeśli smartfon zużywa więcej energii, niż dostaje, nie ma szans, że poziom naładowania baterii wzrośnie.

6. Włącz i wyłącz

Bardzo często słyszymy radę "włącz i wyłącz sprzęt". W tym przypadku także może być użyteczna. Zrestartowanie smartfona może zatrzymać procesy, które do tej pory stały na przeszkodzie ładowania.

7. Tryb samolotowy

Dobrym pomysłem jest również wyłączenie telefonu lub włączenie trybu samolotowego podczas ładowania. Za pomocą tego triku nie tylko będziemy mieli szansę rozwiązać problem z ładowaniem, ale także znacznie przyśpieszymy ten proces.

8. Zużycie baterii

Bateria w smartfonach z Androidem ma tendencję do szybszego zużywania się. Jeśli zauważyłeś, że jakość akumulatora jest coraz niższa, może to oznaczać konieczność jego wymiany. Wiele modeli na to pozwala. Wystarczy przejść się ze smartfonem do serwisu.

9. Awaria telefonu

Jeśli spróbowałeś już wszystkiego, a telefon w dalszym ciągu się nie ładuje, jest duża szansa, że jest po prostu zepsuty. Może okazać się, że problem z ładowaniem jest tylko jednym z wielu. W takim wypadku zabierz telefon do serwisu i skonsultuj się ze specjalistą.

Zobacz także: 

Zakaz ładowania prywatnych telefonów w pracy. "Nonsens"

Gadżety do smartfona, nie tylko dla nastolatków

Jak wyczyścić telefon z Androidem? Przydatne sposoby na usunięcie śmieci

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama