WhatsApp dostaje nowy pasek odpowiedzi. Co umożliwia funkcja?

WhatsApp to komunikator, który ciągle jest rozwijany. Meta opracowała dla aplikacji nowy pasek odpowiedzi, który pozwala na szybką reakcję na otrzymane zdjęcie, film czy GIF-a. Na razie funkcja znajduje się na etapie programu pilotażowego. Pasek umieszczono w poglądowej wersji WhatsApp beta na Androida.

 

WhatsApp to najpopularniejszy komunikator na świecie. Co prawda pod względem alternatywnych platform czasem obserwujemy tutaj próbę dogonienia konkurencji, jak to było w przypadku dodania wsparcia dla przesyłania filmówzdjęć w jakości HD. Mimo to Meta co jakiś czas proponuje nowe funkcje, które sprawiają, że platforma ciągle się rozwija. Jedną z nowości jest pasek odpowiedzi na multimedia.

Reklama

Komunikator dostał nowy pasek odpowiedzi na multimedia

Nowy pasek odpowiedzi pozwala na szybkie odpowiadanie na obrazy, filmy i pliki GIF, które poprzez WhatsApp wysyłają do nas znajomi. W stabilnej wersji komunikatora jest to możliwe poprzez przesunięcie multimediów palcem w prawo. Obecne rozwiązanie zabiera jednak nieco czasu i nowa funkcja rozwiązuje ten problem.

WhatsApp wraz z nowym paskiem odpowiedzi pozwala nieco zaoszczędzić czas. Umieszczono go w dolnej części okna aplikacji i eliminuje to dodatkowe dotknięcie, ponieważ nie musimy wracać do ekranu czatu, aby wpisać odpowiedź. Poniżej zrzut ekranowy, na którym zaprezentowano nowość.

Nowość w WhatsApp beta na Androida

Na razie rozwiązanie nie zostało udostępnione dla wszystkich użytkowników popularnego komunikatora. Funkcja znajduje się w poglądowej wersji WhatsApp beta na urządzenia z Androidem. Nowość wprowadzono do wydania z numerkiem 2.23.20.20, choć niektórzy zauważyli ją już w oprogramowaniu oznaczonym ciągiem liczb 2.23.20.18. Niestety dostęp nie jest oferowany dla wszystkich testerów i mają go tylo wybrańcy, co pewnie z czasem ulegnie zmianie.

Meta testuje nowe funkcje w wersji na iOS

Użytkownicy poglądowej wersji WhatsApp beta na urządzenia z iOS również nie powinni narzekać na brak nowości, bo dla nich Meta też przygotowała nowe rozwiązanie. Ostatnio pojawiły się nowe naklejki AI i jest to funkcja oparta na sztucznej inteligencji. Nie jest ona jednak zupełnie nowa, bo w wydaniu na Androida wprowadzono ją kilka tygodni temu. Właściciele sprzętów z logo nadgryzionego jabłka musieli na to poczekać trochę dłużej. Opcja pojawia się w poglądowej odsłonie komunikatora z numerkiem 23.20.1.70.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: WhatsApp | aplikacja | Meta | komunikatory
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy