Widzisz wyniki z Wikipedii w TikToku? Wiemy, czym to jest spowodowane

TikTok to popularna aplikacja, której twórcy postanowili połączyć rozrywkę z wiedzą. W tym celu w wynikach wyszukiwania postanowiono zintegrować się z Wikipedią. Wpisy z popularnej platformy wiedzy pojawiają się bezpośrednio w aplikacji TikTok i dotyczy to różnego typu zapytań, które wpisują użytkownicy.

Pewnie wielu z was korzysta z aplikacji TikTok, która to w ciągu ostatnich kilku lat bardzo zyskała na popularności. Platforma przede wszystkim ma charakter rozrywkowy, ale jej twórcy doszli do wniosku, że może również uczyć. Być może zauważyliście w ostatnim czasie, że w wynikach wyszukiwania pojawiają się wpisy ze strony Wikipedii? Jeśli tak, to nie jesteście w tym osamotnieni.

Wikipedia i TikTok nawiązali współpracę jakiś czas temu

W ostatnim czasie wpisy z Wikipedii zaczęły pojawiać się w wynikach wyszukiwania aplikacji TikTok coraz częściej. Użytkownicy zauważyli, że tego typu treści wyświetlają się w przypadku zapytań o The New York Times, Taylor Swift czy Święto Dziękczynienia, czego przykład widać na załączonym niżej zrzucie ekranowym opublikowanym przez serwis The Verge.

Reklama

Twórcy popularnej aplikacji potwierdzili, że to nie błąd, a efekt współpracy nawiązanej pomiędzy TikTokiem a Wikipedią, co potwierdził w wypowiedzi dla The Verge Zachary Kizer. Co ciekawe taka opcja istnieje już od kilku miesięcy, ale firma publicznie się nią nie chwaliła. Ponadto media również nie pisały o tym temacie szerzej i dlatego wiele osób o tym nie wiedziało.

Wpisy z Wikipedii pojawiające się w TikToku umieszczone są w specjalnym okienku wraz z adnotacją źródła, z którego pochodzą. Dotknięcie takiej planszy powoduje otworzenie strony z informacjami umieszczonymi w Wikipedii. Warto dodać, że wcześniej w tym roku ogłoszono inne partnerstwo. Tym razem z platformą IMDb, z której wyniki również pojawiają się w TikToku.

TikTok z podsumowaniem roku w aplikacji

Warto dodać, że TikTok niedawno wprowadził podsumowania roku, które można wyświetlać w aplikacji. Dzięki temu użytkownicy mogą "cofnąć się w czasie" i zobaczyć, co oglądali przez poprzednie 12 miesięcy. Rozwiązanie nazywa się Wrapped i niestety żąda dostępu do całkiem sporej ilości danych, choć te mają być rzekomo przekazywane jedynie na użytek tej konkretnej funkcji i nie są udostępniane nigdzie indziej. Dopiero wtedy zostanie wygenerowane podsumowanie, które następnie będzie można obejrzeć.

Polecamy na Antyweb | Koniec z papierowymi paragonami. Nowa aplikacja e-Paragony 2.0 już jest!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: TikTok | aplikacja | Wikipedia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy