Xiaomi pokazało 3. generację technologii kamerki ukrytej pod ekranem [FILM]

Chiński producent urządzeń mobilnych nie tylko pokazał najnowszą wersję technologii ukrycia kamerki do selfie pod wyświetlaczem, ale również zapowiedział, kiedy pierwszy taki smartfon trafi do masowej sprzedaży.

Nie będziemy musieli długo na to czekać. Shou Zi Chew, prezes Xiaomi, pokazał w akcji takie praktyczne rozwiązanie i ogłosił, że pierwsi użytkownicy smartfonów od jego firmy będą mogli cieszyć się tym rozwiązaniem już na początku przyszłego roku. Możemy domyślać się, że ta technologia zostanie zaimplementowana w nowej generacji modelu Mi Mix.

„Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować najnowsze dzieło inżynierów Xiaomi: 3. generację technologii Under-Display Camera. Pełnoekranowe wyświetlacze są dosłownie tuż za rogiem! Planujemy wdrożenie nowego rozwiązania do seryjnej produkcji już w przyszłym roku. Bądźcie na nią gotowi! #InnovationForEveryone” - możemy przeczytać we wpisie na Twitterze.

Reklama

Kamerki do selfie ukryte pod ekranem miały pojawić się jeszcze w tym roku. To nie nastąpiło ze względu na fakt problemów technicznych. Pierwsza i druga generacja tej technologii nie tylko nie pozwalała dobrze ukryć kamerki pod wyświetlanym obrazem, ale również jakość samych obrazów wykonywanych kamerką do selfie pozostawiała wiele do życzenia.

Szef Xiaomi powiedział, że te problemy już zostały pokonane, zatem ekrany Under-Display Camera wykonują oraz wyświetlają teraz obrazy o identycznej jakości jak ekrany oraz kamerki w tradycyjnych smartfonach. Inżynierom udało się zagęścić ilość pikseli w miejscu kamerki z 1/4 do pełnej ich liczby, dostępnej w innych ekranach smartfonów Xiaomi. Technologia ta jest już gotowa do masowej produkcji.

Źródło: GeekWeek.pl/Xiaomi / Fot. Xiaomi

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy