Znamy cenę i datę rozpoczęcia sprzedaży składanego Samsunga F

Samsung obiecał, że 2019 rok będzie należał do składanych smartfonów z elastycznymi ekranami. Niestety, na początek nie będą to iście futurystyczne urządzenia, na jakie wszyscy czekaliśmy.

Na początku listopada, koreański koncern w końcu zaprezentował funkcjonalny prototyp swojego pierwszego składanego smartfonu z elastycznym ekranem. Jego oficjalna prezentacja miała miejsce podczas konferencji Samsung Developer Conference 2018 w San Francisco.

Urządzenie miało dość duże i grube ramki, gdyż było wyposażone w etui maskujące. Gotowy smartfon zobaczymy jednak już za kilka miesięcy na sklepowych półkach, wówczas chętni będą mogli wziąć go do ręki i sprawdzić jego możliwości w praktyce.

Na obecną chwilę pewne już jest, że urządzenie zostanie wyposażone w mniejszy wyświetlacz 4,58-calowy o proporcjach 21:9 i rozdzielczości 840x1960 pikseli, a większy 7,3-calowy o proporcjach 4,2:3 i rozdzielczości 1536x2152 pikseli. Samsung podkreśla, że większy jest elastyczny i został stworzony w technologii Infinity Plex Display.

Reklama

Koncern ujawnił też, że urządzenie będzie posiadało bardziej pojemne baterie od obecnie dostępnych na rynku topowych modeli smartfonów. Jego posiadacze nie będą musieli przejmować się uszkodzeniem ekranu, gdyż bezawaryjnie będzie można składać smartfon kilkaset tysięcy razy.

A teraz najważniejsze. Galaxy F pojawi się w sklepach na całym świecie już w marcu przyszłego roku, a jego cena będzie sporo mniejsza od prognozowanej, i wyniesie ok. 1800 dolarów (6800 złotych). Nie oczekujemy, że nowe, innowacyjne dziecko Samsunga będzie tak popularne jak obecnie flagowce, ale nie od razu Rzym zbudowano.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Samsung

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy