​Akademia Superbohaterów - edukacyjna gra karciana i książka Tomasza Rożka

Młodzi ludzie znają Iron Mana, przebierają się za Spider-Mana i okrywają kołdrą z Batmanem. Ale przecież "prawdziwi" bohaterowie żyli i żyją wśród nas. To naukowcy, którymi Polska może się pochwalić. Zwraca na to uwagę ambitny projekt "Akademia Superbohaterów" autorstwa Tomasza Rożka, fizyka i słynnego popularyzatora nauki.

Na projekt "Akademia Superbohaterów" składa się gra karciana i książka, których celem jest poszerzenie wiedzy o największych polskich naukowcach. 

- To przestrzeń, w której chciałbym opowiadać o życiorysach tych niezwykłych postaci - powiedział dla GeekWeeka dr Tomasz Rożek.

Gra karciana dla dzieci "Akademia Superbohaterów" składa się z talii 30 pięknie zilustrowanych kart, utrzymanych w komiksowym stylu, na których znalazły się wizerunki i opisy polskich naukowców. Na każdej znajdują się ciekawostki na temat danej postaci, na których opiera się mechanizm. Osoba, która trzyma w ręku kartę, zadaje pozostałym graczom pytanie, na podstawie jednej z zamieszczonych informacji, np. "Jak miał na nazwisko założyciel pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej i rafinerii?" Niektóre pytania potrafią być naprawdę trudne.

Reklama

Uzupełnieniem gry (nieobowiązkowym) jest książka, w której można poznać biografie najwybitniejszych polskich naukowców. Wśród nich znajdziemy wiele zaskakujących faktów, np. to, że to Polak stworzył pierwszą na świecie kamizelkę kuloodporną. Książka jest napisana przystępnym językiem - odpowiednim zarówno dla młodszych osób, jak i starszych czytelników.

Warto podkreślić, że całkowity dochód ze sprzedaży kart przeznaczony będzie na rozwój fundacyjnych projektów i granty dla młodych, zdolnych uczniów z zacięciem naukowym.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: edukacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy