5 nowych BlackBerry i nowy system operacyjny

Firma Research In Motion (RIM) poinformowała o planach wprowadzenia na rynek 5 nowych smartfonów BlackBerry opartych na systemie operacyjnym BlackBerry 7 OS.

We współpracy z operatorami i dystrybutorami z całego świata RIM wprowadza dwa nowe modele BlackBerry Bold i trzy nowe modele BlackBerry Torch - wszystkie wyposażone w nowy system BlackBerry 7 OS.

Wprowadzenie na rynek tej rodziny smartfonów jest największą w historii globalną premierą produktów RIM. Ponad 225 operatorów i dystrybutorów rozpoczęło lub już ukończyło ponad 500 programów certyfikacyjnych dotyczących tych 5 nowych urządzeń. Pięć nowych smartfonów z systemem BlackBerry 7 zawiera elementy sprzętowe i oprogramowanie RIM nowej generacji. Użytkownicy mają do wyboru modele o zróżnicowanym wzornictwie i konstrukcji, a wszystkie one udostępniają najwyższej klasy funkcje komunikacyjne, multimedialne i użytkowe.

Nowe smartfony BlackBerry Bold 9900 i 9930 to najbardziej płaskie w historii smartfony RIM. Oba są wyposażone w dużą klawiaturę i imponujący wyświetlacz dotykowy. Nowy smartfon BlackBerry Torch 9810 stanowi kontynuację popularnego BlackBerry Torch 9800 i łączy w sobie duży ekran dotykowy z wysuwaną klawiaturą. Eleganckie BlackBerry Torch 9850 i 9860 wyróżniają się zupełnie nową konstrukcją - są obsługiwane wyłącznie dotykowo, co ułatwia największy w historii smartfonów BlackBerry ekran.

Reklama

- Jest to największa globalna premiera smartfonów BlackBerry w naszej historii - powiedział Mike Lazaridis, President i Co-CEO w firmie Research In Motion. - Rozwiązanie BlackBerry oferuje najlepsze w swojej klasie doświadczenie mobilnej komunikacji, które użytkownicy tak lubią. Sądzimy, że będą również zachwyceni szybszym działaniem, lepszym przeglądaniem Internetu i rozbudowanymi funkcjami multimedialnymi, które oferują nowe smartfony BlackBerry Bold oraz BlackBerry Torch - dodał Lazaridis.

System nowej generacji BlackBerry 7 OS

BlackBerry 7 wprowadza nową generację przeglądarki BlackBerry, która zapewnia bardziej płynne, jedno z najlepszych w branży, przeglądanie sieci. Dzięki połączeniu istotnej poprawy wydajności zaawansowanego silnika przeglądarki WebKit z udoskonaleniem mocy urządzeń przeglądanie stron internetowych przy użyciu nowych smartfonów z systemem BlackBerry 7 odbywa się nawet o 40 proc. szybciej niż w smartfonach z systemem BlackBerry® 6 i aż o 100 proc. szybciej niż w smartfonach działających na platformie BlackBerry 5. Dodatkowe udoskonalenia nowej generacji przeglądarki BlackBerry zoptymalizowały również płynność przesuwania i powiększania zawartości strony - co istotnie ułatwia nawigację - oraz wydajność HTML5 co z kolei zapewnia niewiarygodne wrażenia z gier oraz oglądania plików video.

Dodatkowo, smartfony wyposażone w platformę BlackBerry 7 kontynuują tradycję dostarczania najlepszych na świecie wrażeń z komunikacji mobilnej dzięki wysoce zintegrowanym funkcjom telefonu, poczty email, przesyłaniu krótkich wiadomości oraz aplikacji społecznościowych aby zapewnić użytkownikom pełną łączność i efektywność w ciągu całego dnia.

BlackBerry 7 OS zawiera także inne standardowo zainstalowane aplikacje oraz funkcje zwiększające efektywność i ułatwiające współpracę. Do smartfonów dodano darmową wersję Premium aplikacji Documents To Go z wszechstronnymi funkcjami edycji dokumentów, a także natywną przeglądarkę dokumentów PDF. BlackBerry Protect jest również preinstalowany, oferując klientom pewność, że ich dane są zabezpieczone w kopii zapasowej w chmurze.

Z systemem BlackBerry 7 jest zintegrowana funkcja BlackBerry Balance (zapowiedziana 2 maja 2011 r.). Umożliwia ona użytkownikom w firmach korzystanie ze wszystkich funkcji smartfonów BlackBerry z zachowaniem zaawansowanych zabezpieczeń i kontroli wymaganych przez działy IT. Popularna funkcja uniwersalnego wyszukiwania została rozbudowana o możliwość zamiany mowy na tekst - dzięki temu wystarczy powiedzieć, czego się szuka aby zacząć przeszukiwanie urządzenia i Internetu.

Nowa platforma

Smartfony BlackBerry nowej generacji działają z nową platformą opracowaną z myślą o wydajności. Oprócz systemu BlackBerry 7 OS każdy smartfon zawiera udoskonalone elementy sprzętowe, takie jak procesor o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, kamerę wideo HD, układ graficzny obsługujący obraz 24-bitowy o wysokiej rozdzielczości, a także zaawansowane czujniki umożliwiające korzystanie z aplikacji dedykowanych rzeczywistości rozszerzonej, takich jak Wikitude, które płynnie integrują się z BBM 6. Wszystkie te nowości służą zapewnieniu najwyższej klasy funkcji komunikacyjnych, multimedialnych i użytkowych.

Smartfony BlackBerry Bold 9900 i 9930

Seria BlackBerry Bold 9900 to najbardziej płaskie w historii smartfony BlackBerry (mają zaledwie 10,5 mm grubości). To także pierwsze modele oferujące doskonałe połączenie wydajnej klawiatury i ekranu dotykowego w słynnym urządzeniu BlackBerry Bold. Nowe BlackBerry Bold 9900 i 9930 to także pierwsze smartfony BlackBerry z wbudowanym wsparciem dla NFC (Near Field Communications), nowej technologii umożliwiającej miedzy innymi parowanie akcesoriów czy odczytywanie tagów SmartPoster poprzez proste dotknięcie smartfonem.

Wyróżniająca się wzornictwem, zachwycająco efektywną klawiaturą oraz wspaniałym wyświetlaczem dotykowym seria BlackBerry Bold 9900 została wykonana z najwyższej klasy materiałów. W urządzeniach tych zastosowano ramę ze szczotkowanej stali nierdzewnej oraz ultralekkie i bardzo mocne tworzywo kompozytowe.

Smartfon BlackBerry Torch 9810 z wyświetlaczem dotykowym i wysuwaną klawiaturą

Następca popularnego modelu BlackBerry Torch 9800, nowy BlackBerry Torch 9810 działa szybciej i płynniej dzięki bardzo wydajnym elementom sprzętowym oraz systemowi BlackBerry 7 OS z udoskonalonymi funkcjami multimedialnymi. Wyposażony w duży wyświetlacz dotykowy o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 3,2" oraz charakterystyczną klawiaturę BlackBerry, którą można wysunąć w celu szybkiego pisania.

Dotykowe smartfony BlackBerry Torch 9850 i 9860

Smartfony BlackBerry Torch 9850 i 9860 zapewniają płynne działanie systemu BlackBerry 7 w nowej konstrukcji z obsługą w pełni dotykową. Wyposażone w nowy wyświetlacz o przekątnej 3,7" - największy dotychczas w smartfonach BlackBerry - modele BlackBerry Torch 9850 i 9860 zostały zoptymalizowane pod kątem wyświetlania stron internetowych, zdjęć, wideo oraz zaawansowanych funkcji gier, jednocześnie nadal zapewniając możliwości współpracy i komunikacji w czasie rzeczywistym, tak bardzo doceniane przez miliony użytkowników smartfonów BlackBerry na całym świecie.

Dostępność

Nowej generacji smartfony BlackBerry będą dostępne u operatorów na całym świecie w tym miesiącu. Daty dostępności poszczególnych urządzeń u określonych operatorów zostaną podane we współpracy z partnerami RIM.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: RIM | BlackBerry | system operacyjny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy