5 polskich finalistów Imagine Cup 2011

Polskę reprezentować będzie aż 21 studentów, którzy rywalizować będą w 5 różnych kategoriach konkursowych. Pięć polskich zespołów z czterech uczelni wyższych zmierzy się z ponad 100 drużyn z przeszło 70 państw. Polska zajęła drugie miejsce pod względem liczby kategorii, w których rywalizować będziemy w finałach tegorocznej edycji Imagine Cup.

Już oficjalnie wiemy, którzy polscy studenci pojawią się na światowych finałach Imagine Cup 2011 w Nowym Jorku. Są to kolejno:

WCY_Team (Embedded Development) - Wojskowa Akademia Techniczna

Cellardoor (Game Design Silverlight) - Uniwersytet Adama Mickiewicza

Błażej Matuszyk (IT Challenge) - Politechnika Poznańska

DemosceneSpirit (Interoperability) - Uniwersytet Adama Mickiewicza

CodeRaiders (Software Design) - Politechnika Łódzka

W tym roku Imagine Cup obejmuje 5 głównych kategorii konkursowych:

- Projektowanie Oprogramowania (Software Design), gdzie od podstaw należy stworzyć system informatyczny. To właśnie ta kategoria została nagrodzona w finałach.

- Projektowanie Systemów Wbudowanych (Embedded Development), w której zespoły mają za zadanie opracowanie rozwiązania w oparciu o Windows Embedded Compact 7 oraz komputery kompaktowe.

Reklama

- Projektowanie Gier (Game Design), której celem jest stworzenie nowej gry komputerowej z wykorzystaniem Microsoft XNA Game Studio 3.1/4.0 lub Silverlight.

- Media Cyfrowe (Digital Media), w której zespoły muszą stworzyć film poruszający tematykę tegorocznego przesłania Imagine Cup.

- Technologie Informatyczne (IT Challenge), sprawdzające wiedzę i praktyczne umiejętności studentów pod względem tworzenia, wdrażania i nadzorowania systemów IT, które będą wydajne, funkcjonalne, stabilne i bezpieczne.

Imagine Cup 2011 to także 4 kategorie specjalne:

- Interoperability Challenge, w której należy opracować aplikację łączącą ludzi, gdzie wykorzystane zostanie oprogramowanie firmy Microsoft oraz open source.

- Windows Phone 7, w której drużyny mają przygotować konsumencką aplikację XAP wykorzystującą cechy urządzenia mobilnego.

- Orchard Challenge, w której należy stworzyć stronę internetową z wykorzystaniem platformy Orchard.

- Windows 7 Touch, której celem jest stworzenie nowej aplikacji wykorzystującej technologię Windows 7 Touch, umożliwiającej ludziom używanie komputera w bardziej naturalny i interaktywny sposób.

Światowe finały rozpoczną się 8 lipca w Nowym Jorku. INTERIA.PL, która jako jedyny polski przedstawiciel mediów śledzi Imagine Cup na bieżąco od 2007 roku, będzie na miejscu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: "Imagine" | Imagine
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy