Amerykańska armia zamienia Androida na iOS

Niedawno informowaliśmy, że Barack Obama zmienił swój wysłużony telefon Blackberry na zabezpieczoną wersję Samsunga Galaxy S4. Teraz przyszedł czas na amerykańskie wojsko.

Dotychczas amerykańscy mundurowi korzystali z Samsunga Galaxy Note w wersji Android Tactical Assault Kit. Była to specjalna wersja phabletu koreańskiego producenta, która została dostosowana do potrzeb wojskowych. Jak donosi portal Dod Buzz, od dłuższego czasu użytkownicy narzekali jednak na zbyt powolne działanie smartfonów i niesatysfakcjonującą wydajność w chwilach, kiedy była ona bardzo potrzebna. Nie należy się temu za nadto dziwić, bo urządzenia są w użytku od 2011 roku, a 5 lat, przy obecnym postępie technologii, to wręcz epoka. 

Reklama

W związku z powyższym, według nieoficjalnych informacji, wojsko ma już wkrótce zamienić Samsungi na najnowsze smartfony. Ku ogólnemu zdziwieniu nie mają to być żadne z nowszych modeli tego producenta, ani też nic, co ma na pokładzie system Android. Będą to najprawdopodobniej iPhone'y 6S! Przeskok będzie więc duży, ale jak widać złe doświadczenia z systemem Google odbiły swoje piętno na psychice amerykańskich wojskowych. Czy to samo czeka prezydenta Baracka Obamę?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Android | iOS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy