Android wesprze zaawansowaną technologię rozpoznawania twarzy

Do mobilnego systemu operacyjnego Google zbliżają się zmiany, które mogą pomóc producentom we wdrażaniu nowych technologii oraz pomysłów skupiających się na zabezpieczeniu smartfona za pomocą rozpoznawania twarzy.

Rozpoznawanie twarzy to technologia, która jest dostępna w systemie od Google już od kilku dobrych lat. Na przestrzeni ostatnich miesięcy ta metoda zabezpieczeń staje się jednak coraz bardziej popularna - wykorzystuje ją chociażby Xiaomi we flagowym modelu Mi 8. W Android Open Source zauważono odniesienia, które mogą przełożyć się na lepsze, natywne wsparcie smartfonów dla autorskich systemów rozpoznawania twarzy.

Za opublikowanym wpisem stoi jeden z pracowników Intela, jednak nie wiadomo czy amerykańska firma będzie posiadała swój wkład w opracowaniu nowej technologii dla Androida. Bardzo możliwe, iż Google w smartfonach Pixel 3 oraz Pixel 3 XL zaprezentuje swoją własną, oryginalną odpowiedź na Face ID.

Reklama

Wsparcie dla zaawansowanych systemów rozpoznawania twarzy może pojawić się już w Androidzie P, którego stabilna wersja zostanie wydana na przełomie września oraz października tego roku. Obsługa sensorów oraz algorytmów pozwoli mniejszym producentom na wdrożenie kolejnej opcji, która pozwoli użytkownikom zabezpieczyć swoje urządzenie w alternatywny sposób. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rozpoznawanie twarzy | Android

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama