Apple będzie wymagało nowych oznaczeń w aplikacjach

Od 8 grudnia 2020 roku, Apple będzie wymagało od programistów nowych informacji w aplikacjach. Tym razem na korzyść użytkowników.

Apple od 8 grudnia będzie wymagało nowych informacji od programistów na temat ich aplikacji mobilnych. W tym przypadku amerykańska firma zażądała jawnego wymienia informacji, które są zbierane na temat użytkownika. Każda z osób będzie mogła je podejrzeć na specjalnej grafice i sama ocenić czy chce instalować daną aplikację. Sprawa wygląda podobnie do etykiet żywieniowych, jednak w tym przypadku chodzi stricte o prywatność.

Programiści zostali zobowiązani przez Apple do udostępnienia tego typu informacji - jeśli tego nie zrobią, wtedy też nie będą mogli korzystać z App Store oraz aktualizować swoich programów.

Reklama

Podawanie informacji w taki sposób jest łatwiejsze i bardziej przystępne dla użytkowników, którzy chcieliby wiedzieć, w jaki sposób ich smartfon jest wykorzystywany do zbierania danych. Apple już teraz agresywnie zarządza informacjami w aplikacjach, ale wygląda na to, że amerykańska firma będzie chciała pójść o krok dalej. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama