Reklama

Apple opatentuje design MacBooka Air?

Apple wytacza ciężkie działa i zamierza rozpocząć kolejną wojnę patentową - tym razem z producentami ultrabooków.

Rosnąca popularność ultrabooków, czyli smukłych komputerów mobilnych napędzanych przez intelowskie procesory i wyposażonych w preinstalowanego Windowsa, może zmusić firmę Apple do podjęcia zdecydowanych kroków. Nie jest tajemnicą, że ultrabooki wzorowane są na linii MacBook Air i też dla tych maszyn stanowić mają największą konkurencję.

Do amerykańskiego urzędu patentowego dotarła pełna dokumentacja przenośnego komputera z "obudową w kształcie klina i pokrywą ekranu połączoną obrotowo do podstawy za pomocą zawiasu". Celem giganta z Cupertino jest opatentowanie designu MacBooka Air, tak by żaden ultrabook nie mógł wyglądać podobnie.

Nic dziwnego, że firma zarządzana przez Tima Cooka chce chronić swoją własność intelektualną, ale rozpoczynając kolejną wojnę patentową Apple wiele ryzykuje. Przecież producentów ultrabooków jest wielu, a za wszystkimi murem stoi Intel, który to opatentował ideę tych smukłych i szybkich maszyn.

Reklama

Ciekawe jest również to, że gigant z Cupertino chce złożyć wniosek patentowy dotyczący kontroli jasności w ekranach OLED. Obecnie sprzedawane urządzenia Apple używają standardowego podświetlenia ekranów LCD, choć wszystko możliwe, że już w kolejnej generacji MacBooków Pro ulegnie to zmianie.

Zabierz pocztę na majówkę! Sprawdź wersję mobilną

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy