Reklama

Asus pracuje nad tanim, 13-calowym netbookiem z Androidem

Procesory ARM podbijają świat. Teraz czip ARM trafi do netbooka od Asusa, który ma pracować pod kontrolą Androida. Ten typ architektury procesora jest tańszy od standardowej, więc 13-calowy netbook nie powinien kosztować więcej niż 900 złotych.

Plotki mówią o tym, że nowy netbook będzie wyposażony w czip Kal-El od Nvidii. Charakteryzuje się on czterordzeniowym procesorem i 12-rdzeniowym GPU. Oczywiście, architektura ARM jest mniej wydajna od x86, lecz taki czip będzie spełniać wszystkie wymagania użytkowników netbooków. Netbook będzie posiadać Androida, ale wiemy przecież, że Windows 8 jest tuż tuż.

System od Microsoftu będzie obsługiwać procesory ARM, więc nic nie stoi na drodze do zainstalowania go na netbooku od Asusa.

Wykorzystanie procesora ARM znacząco zmniejszy cenę urządzenia, która jest oszacowana na maksymalnie 300 dolarów. Przy obecnym kursie dolara jest to 850 złotych. 13 cali za taką kwotę?

Reklama

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: czip

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy