Ballmer sprzedaje 50 milionów akcji

Microsoft informuje, że Steve Ballmer sprzedał prawie 50 milionów akcji swojej firmy. Tym samym jego udziały wśród akcjonariuszy software'owego giganta zmalały o około dwanaście procent.

Prezes podkreśla, że operacja nie powinna być uznawana za przejaw braku zaufania do kierowanego przezeń koncernu. Microsoft zdecydowanie dementuje pogłoski, jakoby Ballmer przygotowywał się do odejścia z firmy. Szef jest wciąż pewien potencjału kryjącego się w technologiach Microsoftu, a software'owy potentat niedawno odnotował rekordowe wyniki kwartalne.

Ballmer chce jedynie zmienić strukturę własnego kapitału i oszczędzić na podatkach. Akcje, które w ciągu ostatnich trzech dni sprzedał po 27 dolarów za sztukę, mają łączną wartość 1,3 miliarda dolarów. Agencja Reutera donosi, że do końca roku prezes zamierza pozbyć się 75 milionów akcji, a jego udziały w firmie zmniejszą się ogółem o 18 procent.

Przed sprzedażą Ballmer miał 408 milionów akcji Microsoftu; teraz zostało mu jeszcze 359 milionów, co odpowiada udziałom na poziomie 4,2 procent w koncernie wycenianym na 9,6 miliarda dolarów.

Reklama

Steve Ballmer to drugi co do wielkości udziałowiec Microsoftu. Numerem jeden jest Bill Gates, który dysponuje 621 milionami akcji firmy (7,2 procent wartości koncernu). Gates również regularnie sprzedaje udziały i finansuje z nich własną fundację.

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Steve Ballmer | 50+
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy