CES 2021: TCL pokazało zwijany wyświetlacz do smartfona

Firma TCL zaprezentowała zwijany wyświetlacz do smartfona, który w przyszłości może trafić do nowych konstrukcji chińskiego producenta. Jak działa to rozwiązanie?

TCL podczas targów CES 2021 zaprezentowało zwijany, 17-calowy wyświetlacz OLED, który jest w stanie zwijać się w poziomie. Cała konstrukcja może złożyć się do wielkości smartfona lub rozłożyć do gigantycznego tabletu. W 2020 roku TCL pokazało także szereg innych rozwiązań związanych z elastycznymi urządzenia mi mobilnymi. Kolejnym krokiem do przejścia z prototypu do sprzętu konsumenckiego jest więc elastyczny ekran OLED.

Zgodnie z wizją TCL, nowe ekrany można rozwinąć i korzystać z nich niczym z kartki papieru - technologia daje również duże obietnice w kontekście wykorzystania jej w codziennej pracy. Sam wyświetlacz chińskiej firmy ma być również około 20 proc. tańszy od konwencjonalnych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku.

Reklama

Obecnie nie wiadomo, w którym sprzęcie TCL pojawią się świeżo zaprezentowane wyświetlacze. Zapewne przed premierą urządzeń dla konsumentów na masowym rynku jeszcze długa droga. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: TCL | OLED | CES 2021
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama