Reklama

Czy HP instaluje na laptopach oprogramowanie szpiegowskie?

Użytkownicy laptopów kalifornijskiej firmy dokonali niepokojącego odkrycia dotyczącego jednego z fabrycznie zainstalowanych programów. Otrzymaliśmy od firmy HP oficjalne oświadczenie.

Chodzi o program Touchpoint Analytics Client, którego nowa wersja od ponad dwóch tygodni jest instalowana na wszystkich komputerach marki HP. Jak donoszą ich użytkownicy, nie dość, że aplikacja instaluje się bez pytania, to jej obecność stwarza same problemy.

Najbardziej widocznym jest duże obciążenie systemu, które sprawia, że pracuje komputer pracuje na wyższych obrotach i szybciej zużywa baterię. Co gorsza, po przeanalizowaniu aktywnych procesów inicjowanych przez program, okazało się, że gromadzi on zadziwiająco dużo danych o użytkowniku i wysyła je na serwery HP. Na razie nie ujawniono o jakie informacje dokładnie chodzi.

Każdemu użytkownikowi, na którego komputerze pojawiła się problematyczna aplikacja, zalecane jest odinstalowanie jej, co w łatwy sposób można zrobić chociażby przez panel sterowania.

Reklama

Oficjalne oświadczenie HP:

"HP Touchpoint Analytics jest usługą, którą oferujemy od 2014 r. w ramach HP Support Assistant. Zbiera ona anonimowo informacje diagnostyczne o wydajności sprzętu. Żadne dane nie są udostępniane HP, chyba że użytkownik świadomie wyrazi na to zgodę. Klienci mogą zrezygnować z usługi i odinstalować ją w dowolnym momencie.

HP Touchpoint Analytics został niedawno zaktualizowany i w ramach tej aktualizacji nie wprowadziliśmy żadnych zmian dotyczących ustawień prywatności. Traktujemy prywatność naszych Klientów bardzo poważnie i działamy zgodnie z Polityką Prywatności, która dokładnie opisana jest na naszej stronie."

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: hp

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama