Reklama

Dell: iPad jest za drogi. Też tak sądzicie?

Przedstawiciel wyższej kadry zarządzającej koncernu Dell uważa, że cena iPada wraz z akcesoriami jest zbyt wysoka i ostatecznie zostanie on wyparty z rynku przez tablety z Androidem.

- Produkty Apple są wspaniałe, jeżeli masz dużo pieniędzy i mieszkasz na wyspie. Ale nie jest już tak wspanile, kiedy pracuje się w niejednorodnym, otwartym i wymagającym stałego połączenia przedsiębiorstwie; pozornie proste rzeczy stają się wtedy skomplikowane - Andy Lark, dyrektor marketingowy Della, wypowiedział się w ten sposób na temat iPada.

To naturalne, że Dell stara się oczernić iPada w oczach klientów; koncern planuje umieścić w swoim portfolio urządzenia z Androidem i Windows Phone na pokładzie. Jednak Andy Lark zamyka swoją wypowiedź w sposób co najmniej nieprzekonujący - "iPad razem klawiaturą, myszą i etui kosztuje mniej więcej 1500-1600 dol. to dwukrotnie więcej, niż powinno się płacić. To nierealne".

Wydaje mi się, że pan z Della odrobinę tutaj przesadził. Weźmy w dłoń kalkulator i podliczmy cenę najtańszej wersji iPada oraz jego akcesoriów.

Reklama

iPad 2 (16GB Wi-Fi) - 499$

Dock - 29$

Klawiatura - 69$

Etui (Smart Cover) - 39$

Mysz - 20$

Suma - 656$

Nawet gdybyśmy wzięli pod uwagę najdroższy model iPada 2 (829$), nawet nie zbliżylibyśmy się do wspomnianej przez przedstawiciela Della kwoty.

Wszyscy życzymy Androidowi sukcesu, jednak czy znaczy to, że fanom tego systemu wolno oczerniać konkurencję używając do tego całkowicie absurdalnych liczb? Obawiam się, że takim działaniem można osiągnąć efekt całkowicie odwrotny od zamierzonego.

Jarosław Sroka

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: iPad | Dell

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama