Facebook Messenger z nowymi reklamami. Nie da się ich wyłączyć

Facebook rozpoczął wdrażanie nowych formatów reklamowych do swojego komunikatora. Użytkownicy donoszą, iż reklam znajdujących się w Messengerze nie da się wyłączyć.

Osoby odpowiedzialne za rozwój komunikatora Facebook Messenger postanowiły przetestować zupełnie nowy format reklamy, który w najbliższym czasie ma trafić na dobre do aplikacji. W programie zaczęły pojawiać się reklamy wideo, które odtwarzają się automatycznie i nie da się ich w żaden sposób wyłączyć. Po skargach użytkowników, Facebook wystosował oficjalne oświadczenie.

Według Marka Zuckerberga, reklamy wideo udostępniane w komunikatorze Messenger trafiły póki co do niewielkiej grupy osób. Na ten moment firma testuje ich ogólne przyjęcie oraz reakcję użytkowników - w przyszłości jednak wspomniane reklamy mają być dystrybuowane do osób ze wszystkich regionów świata.

Reklama

Serwis Recode twierdzi, iż Facebook ma jednak nieco inne plany: do końca tego tygodnia reklamy w Messengerze mogą trafić także do Polski. Gigant szuka kolejnego miejsca, w którym mógłby zarabiać kosmiczne pieniądze. Póki co, to wszystko kosztem komfortu użytkowników. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Messenger
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy