"Fuck Acta" - słowa ukryte na stronie radeksikorski.pl

W źródłe HTML oficjalnej strony ministra spraw zagranicznych, Radosława Sikorskiego, można znaleźć słowa "Fuck Acta" - napisał serwis Niebezpiecznik. Sprawdziliśmy - to prawda.

Strona internetowa Radosława Sikorskiego, podobnie jak strona Ministerstwa Spraw Zagranicznych, została zablokowana podczas fali ataków Grupy Anonimowi. Przy pomocy serwisu społecznościowego Twitter, w poniedziałek wieczorem, "dziękował hakerom za ataki", które miały "usprawnić procedury bezpieczeństwa". Jak się okazało - nie do końca.

Po ataku nadal zostały ślady, w tym słowa "Fuck Acta" m.in. w linkach prowadzących do polskiej i angielskiej wersji językowej strony ministra Sikorskiego - słusznie zauważył Niebezpiecznik. Sprawdziliśmy ten fakt, i o godzinie 17:54, 25 stycznia, kod HTML strony Radosława Sikorskiego nadal zawierał te informacje.

Reklama

Weź udział w internetowym referendum ws. porozumienia ACTA

Czym jest ACTA?

ACTA (Anti-counterfeiting trade agreement) to układ między Australią, Kanadą, Japonią, Koreą Południową, Meksykiem, Maroko, Nową Zelandią, Singapurem, Szwajcarią i USA, do którego ma dołączyć UE. Porozumienie ACTA zostało zaakceptowane przez Komisję Europejską i Radę Unii, czeka obecnie na ratyfikację przez Parlament Europejski. Podpisanie umowy przez poszczególne kraje - w tym przez Polskę - oznacza jednak zgodę na zmianę niektórych przepisów karnych. Polski rząd chce podpisać porozumienie ACTA 26 stycznia w Tokio.

Według artykułu 39. ACTA ostateczną datą na jego podpisanie jest 31 marca 2013 roku.

ACTA: Niebezpieczeństwa i wątpliwości - analiza i interpretacja

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama