Hakerzy zaatakowali profile Marka Zuckerberga na portalach społecznościowych

Założyciel i właściciel Facebooka padł ofiarą hakerów z grupy Ourmine, którzy zaatakowali jego profile na popularnych portalach społecznościowych takich jak Instagram, Twitter, LinkedIn czy Pinterest. O włamaniu poinformowali na Twitterze.

W opublikowanej tam wiadomości hakerzy zaapelowali do Zuckerberga o kontakt, a także poinformowali, że w ten sposób sprawdzali poziom jego zabezpieczeń internetowych. Jednak światowe media zwracają uwagę, że z twitterowego konta, na które się włamali, szef Facebooka nie napisał żadnej wiadomości od 2012 roku.

Niektórzy eksperci ds. bezpieczeństwa internetowego zwracają uwagę, że ostatnie włamanie na konto Zuckerberga może mieć związek z atakiem hakerskim na serwis LinkedIn z 2012 roku, kiedy to wykradziono 117 mln haseł i loginów jego użytkowników. O sprawie informowano w zeszłym miesiącu. Według doniesień medialnych baza danych z przechwyconymi danymi użytkowników została sprzedana w tzw. ukrytej sieci (ang. dark web lub deep web) za cenę pięciu bitcoinów, czyli ok. 2,3 tys. dolarów.

Reklama

Przechwycone wtedy dane, mimo że zaszyfrowane, mogły zostać w łatwy sposób odkodowane - zwraca uwagę BBC na swojej stronie internetowej. Na razie nie można było zweryfikować autentyczności doniesień o włamaniu na instagramowe konto Zuckerberga, na którym zamieścił zaledwie 30 obrazów.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Mark Zuckerberg | Facebook | haker | cyberatak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy