Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro - najpotężniejsze smartfony w historii firmy

Najnowsze smartfony Huawei – zaprezentowane oficjalnie modele Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro – zasilane są przez procesor Kirin 990 (5G) SoC, pierwszy na świecie procesor ze zintegrowanym modemem obsługującym łączność 5G. Niestety, smartfony na razie nie trafią do Polski. Powodem jest brak dostępu do usług Google, czyli do m.in. sklepu z aplikacjami.

Nowe smartfony wyposażone zostały w najnowszy i najbardziej zaawansowany procesor w historii Huawei - Kirin 990 (5G). Procesor powstał w procesie produkcji w technologii 7 nm+ EUV i został wyposażony w rekordową liczbę 10,3 miliarda tranzystorów. Podwójne układy NPU wraz z towarzyszącymi rdzeniami NPU zbudowane zostały w oparciu o nową, autorską architekturę Huawei Da Vinci. Dzięki temu nowe smartfony wyróżniają się 6-krotnie wyższą wydajnością działania telefonu i 8-krotnie wyższą efektywnością energetyczną niż inne dostępne na rynku rozwiązania. 

Dzięki zastosowaniu procesora Kirin 990 (5G), nowe smartfony Mate 30 i Mate 30 Pro obsługują zarówno niesamodzielną (NSA), jak i autonomiczną (SA) architekturę sieci 5G. Dla użytkownika oznacza to, że będzie mógł korzystać z już obecnej technologii 5G opartej na infrastrukturze LTE (NSA), a w przyszłości będzie mógł korzystać z innowacyjnej architektury 5G (SA), dedykowanej takim rozwiązaniom jak smart cities. 

Aparat główny Mate 30 Pro jest wyposażony w system czterech obiektywów, w nowym, okrągłym układzie, o następujących parametrach: główny 40 MP, szerokokątny 40 MP (16 MP w przypadku Mate 30), teleobiektyw 8 MP i obiektyw 3D z wykrywaniem głębi. W aparacie głównym nowego telefonu zastosowano technologię SuperSensing Cine Camera - obiektyw główny i szerokokątny wyposażone zostały w superczuły sensor o wysokiej wartości ISO 51 2000, który umożliwia rejestrowanie filmów o rozszerzonym zakresie dynamiki, a także w superzwolnionym tempie przy najwyższej prędkości 7680 fps. 

Reklama

Aparat obsługuje także filmy poklatkowe 4K Ultra-Wide-Angle, nawet w bardzo słabym świetle. Aparat główny modelu Mate 30 charakteryzuje się czułością ISO 40 9600. 

Teleobiektyw w aparacie głównym Mate 30 Pro, o rozdzielczości 8 MP, zapewnia 3-krotny zoom optyczny, 5-krotny zoom hybrydowy i 30-krotny zoom cyfrowy, a także optyczną stabilizację obrazu (OIS).

W Huawei Mate 30 Pro zastosowano ekran, który zakrzywia się pod kątem 88 stopni, dzięki czemu użytkownik ma do dyspozycji powiększony wyświetlacz zapewniający najwyższy komfort odtwarzania multimedialnych treści. Przekątna ekranu Mate 30 Pro wynosi 6,53 cala, a Mate 30 - 6,62 cala. W modelu Mate 30 Pro boczne klawisze głośności zostały zastąpione innowacyjną funkcją dotykową. Zarówno Mate 30 i Mate 30 Pro zostały wyposażone w szerokie spektrum zabezpieczeń biometrycznych: system odblokowywania urządzenia za pomocą twarzy (Huawei 3D Face Unlock) oraz wbudowany w ekran czytnik linii papilarnych. 

Huawei Mate 30 został wyposażony w baterię 4200 mAh, natomiast Huawei Mate 30 Pro otrzymał baterię o pojemności 4500 mAh. Użytkownik może bardzo szybko i bezpiecznie naładować telefon, korzystając z dwóch technologii: bezprzewodowej Huawei SuperCharge 27 W i przewodowej Huawei SuperCharge 40 W. Ponadto seria Huawei Mate 30 zapewnia ulepszone odwrotne ładowanie bezprzewodowe.

System i kwestia usług Google

Smartfon będzie korzystał z systemu Android 10 wersji open source z nakładką EMUI 10. Niestety, usługi Google Play Servicies zostaną - zgodnie z przewidywaniami - zastąpione przez Huawei Mobile Services. 

Huawei ID będzie służyło jako nasze główne konto. Usługi takie jak Google Photos i Drive zostaną zastąpione przez usługi Huaweia. Użytkownicy będą mieli dostęp do sklepu Huawei AppGallery (dostępny obecnie na każdym telefonie i tablecie Huaweia). Oczywiście, jak to z Androidem bywa, aplikacje można instalować poprzez pobranie ich w formacie APK, ale nie wszystkie będą działały prawidłowo lub w ogóle (np. aplikacje wymagające aktualizacji bezpieczeństwa).

Podstawowe funkcje telekomunikacyjne, m.in. wykonywanie/odbieranie połączeń i wysyłanie wiadomości tekstowych, będą obsługiwane przez platformę Huaweia.

Ceny:

Smartfony Mate 30 i Mate 30 Pro wyróżniają się oryginalnymi wersjami kolorystycznymi: Emerald Green, Space Silver, Cosmic Purple oraz Black.

Cena modelu Mate 30 z 8GB pamięci RAM i 128GB ROM wyniesie 799 euro
Cena modelu Mate 30 Pro z 8GB RAM i 256GB ROM wyniesie 1099 euro


Jak potwierdził nam szef polskiego oddziału Huaweia, oba modele na razie nie trafią do Polski - dokładna data premiery w naszym kraju nie jest znana. INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: huawei mate 30
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy