Huawei pracuje nad własnym systemem operacyjnym?

Niektóre marki odchodzą od swoich systemów na rzecz Androida (np. Blackberry), inne chcą od systemu Google się uwolnić. Jak donosi portal The Information, chiński gigant chce uniezależnić się od Google i pracuje nad własnym systemem operacyjnym.

Prawie wszystkie urządzenia mobilne marki Huawei pracują pod kontrolą interfejsu EMUI, który opiera się na różnych wersjach systemu Android. Nakładka z upływem czasu ewoluuje i jest systematycznie udoskonalana przez producenta, a użytkownicy cenią ją przede wszystkim za mnogość funkcji i możliwości personalizacji. Współpraca Huaweia z Google póki co wydaje się być pomyślna, ale Chińczycy są przezorni i najprawdopodobniej pracują też nad swoim własnym systemem operacyjnym. 

Huawei całkiem niedawno zatrudnił byłą specjalistkę od designu Apple - Abigailę Brody do przeprojektowania i unowocześnienia interfejsu EMUI. Bardzo możliwe, że uczestniczy ona we wspomnianym tajemniczym projekcie. Jeśli informacje dostarczone przez The Information są prawdziwe i firma rzeczywiście planuje stworzyć swój własny system, będzie to z pewnością duża konkurencja dla Tizen OS od Samsunga. 

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Huawei

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy