Instagram jest najbardziej szkodliwym serwisem społecznościowym

Według Royal Society for Public Health w Wielkiej Brytanii, Instagram wpływa bardzo negatywnie na psychikę młodych ludzi.

Organizacja przedstawiła wyniki badań, które miały sprawdzić wpływ serwisów społecznościowych na zdrowie psychiczne użytkowników w wieku 14-24 lat. Na podstawie badań przeprowadzonych na 1500 ochotnikach, sporządzono ranking najbardziej szkodliwych pozycji. 

Jak się okazuje, niezaprzeczalnym liderem jest Instagram, czyli popularny serwis do udostępniania zdjęć, często ze specjalnymi filtrami. Użytkownicy w dużej mierze zapominają, że fotografie są w większości podrasowane i nie oddają wiernie rzeczywistości. Popadają w ten sposób w kompleksy i czują się gorsi od obserwowanych osób, co prowadzi do złego samopoczucia, a nawet depresji. Dotyczy to przede wszystkim młodych kobiet. 

Niewiele lepszy okazał się w tej kwestii Snapchat, który wywołuje podobne reakcje. Na trzecim miejscu znalazł Facebook, a tuż za nim Twitter. się Jedynym serwisem, który oceniono pozytywnie jest YouTube.

W raporcie, media społecznościowe określono jako bardziej uzależniające niż alkohol czy papierosy. 

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Instagram | Facebook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy