Snapchat

Wtorek, 12 grudnia 2023 (13:13) Aktualizacja Wtorek, 13 lutego 2024 (10:56)
Snapchat to aplikacja do komunikacji multimedialnej, umożliwiająca wysyłanie zdjęć i filmów, które znikają po krótkim czasie. Umożliwia również czatowanie, tworzenie historii widocznych przez 24h, oraz korzystanie z różnorodnych filtrów i efektów. Skupia się na chwilowej, spontanicznej wymianie treści.
Snapchat - najważniejsze informacje
Snapchat to popularna aplikacja mobilna. /123RF/PICSEL

Snapchat - najważniejsze informacje

 • Rodzaj/Typ:

  aplikacja

 • Rok uruchomienia produkcji:

  2011

 • System operacyjny:

 • Opłata:

  Nie

 • Rejestracja:

  Tak

Co to jest Snapchat?

Snapchat jest popularną aplikacją społecznościową, która umożliwia swoim użytkownikom przesyłanie wiadomości, zdjęć oraz krótkich filmów, nazywanych snapami wśród grupy swoich znajomych.

Snapchat wśród innych platform wyróżnia się tym, że daje możliwość wysyłania wyłącznie tymczasowych treści, które po kilku sekundach lub po obejrzeniu przez odbiorcę znikają.

Jak działa Snapchat?

Główną funkcją Snapchatu jest możliwość tworzenia i wysyłania snapów, które mogą być przerabiane za pomocą różnych filtrów, czy naklejek i innych efektów specjalnych. Na zdjęciach dodawać można również teksty.
Użytkownicy mają także możliwość tworzenia relacji – czyli sekwencji zdjęć lub filmów, które dostępne są dla obserwujących profil przez okres 24 godzin.

Ponadto aplikacja Snapchat oferuje także funkcję "Discover", dzięki której użytkownicy mogą przeglądać treści opublikowane przez celebrytów, portale lub marki.
 
Snapchat jest aplikacją, która stawia na ciągły rozwój, dodając nowe funkcje, takie jak chociażby “Snap Map”.  “Snap Map” jest opcją, za pomocą której użytkownik może dzielić się swoją lokalizacją z obserwującymi go kontami lub przeglądać relacje z wydarzeń z całego świata. 

Ilu użytkowników ma Snapchat?

Snapchat założony został we wrześniu 2011 roku, przez studentów Uniwersytetu Stanforda: Evana Spiegela, Bobby'ego Murphy'ego oraz Reggiego Browna. Od tamtej pory przeszedł przez wiele modyfikacji i stał się jedną z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych na świecie.
 
Za serwisem Snapchat stoi firma Snap Inc.
 
Najczęściej z aplikacji Snapchat korzystają osoby w przedziale wiekowym od 12. do 24. roku życia.
 
Aplikacja zdobyła szczególną popularność wśród młodszych użytkowników. Na wiek odbiorców wpływ mogły mieć takie funkcje jak: filtry i efekty specjalne, które umożliwiają modyfikację zdjęć i filmów.
 
Codziennie osoby korzystające aplikacji wysyłają ponad 3 miliardy krótkich wiadomości, nazywanych snapami oraz spędzają średnio godzinę na korzystaniu z niej.
 
Firma wprowadziła również na rynek Snapchat Spectacles - okulary wyposażone w kamerę. Okulary Snapchat łączą się z telefonem za pomocą technologii Bluetooth, a następnie automatycznie przenoszą nagranie wideo bezpośrednio do sekcji wspomnień w aplikacji. Następnie użytkownicy mogą wysyłać te materiały do swoich znajomych lub udostępniać je np. w swoich relacjach jako story. Rozwiązanie umożliwia dzielenie się zarejestrowanymi chwilami wraz z innymi użytkownikami Snapchata.
 
Snapchat był jedną z pierwszych aplikacji społecznościowych, która wykorzystała technologię rozszerzonej rzeczywistości, czyli dodawania wirtualnych elementów do rzeczywistego świata za pomocą kamery telefonu. Oznacza to, że użytkownicy mogli dodawać filtry, naklejki oraz efekty specjalne do swoich zdjęć i filmów, co uważane jest za nowatorskie podejście w świecie mediów społecznościowych.
 
Bitmoji jest funkcją w aplikacji Snapchat, umożliwiającą tworzenie personalizowanych animowanych awatarów, których zadaniem jest prezentowanie ich właścicieli w postaci wirtualnych postaci. Te spersonalizowane awatary mogą być dostosowane do wyglądu, stylu, a nawet wyrazu twarzy użytkownika, co pozwala na stworzenie cyfrowej wersji samego siebie.

Więcej na temat Snapchat

Snapchat - Wiadomości